Logotyp av Croisette Fastighetsförmedling
Logotyp av Croisette Fastighetsförmedling

Stockholmsvägen 5

Centralt Öster, Nyköpings kommun

Visa på karta

745 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1 rum
    Boarea
    46,5 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 621 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1935
Förening
HSB BRF Tullporten i Nyköping
Pris/m²
16 022 kr/m²
Plus
Fräsch etta med högt till tak och kök med vardagsrum i öppen planlösning. Separat och rymlig sovalkov med plats för en dubbelsäng. Stora fönsterpartier ger ett fint ljusinsläpp. Bostaden har en mindre hall som sedan mynnar ut i en öppning/större hall som ger en välkomnande känsla och gott om utrymme för garderober/förvaring/upphängning av ytterkläder. Man kommer in till det fräscha köket som renoverats och där man lagt till en rymlig köksö med bardel som kan användas istället för köksbord om man så önskar. I lägenheten har man öppnat upp mellan kök och vardagsrum och den härliga takhöjden ger bostaden en mycket rymlig känsla som måste upplevas på plats. Här kan såväl ett par som ett självhushåll bo! Från vardagsrumsdelen finns en rymlig sovalkov med integrerad garderob och här ryms en dubbelsäng. Eller varför inte en mindre säng och en kontorshörna? Bostadens badrum har wc, dusch, spegelskåp samt handfat med kommod. Välkommen på visning av denna citypärla belägen i en förening med god ekonomi!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Tullporten i Nyköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling