Logotyp av LF Fastighetsförmedling Norrköping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Norrköping

Morängatan 32

Vilbergen, Norrköpings kommun

Visa på karta

1 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    51,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 747 kr/mån
    Driftkostnad
    2 640 kr/år

Byggår
1973
Förening
Riksbyggen BRF Opalen
Energiklass
E
Pris/m²
25 146 kr/m²
Premium
Uteplats
Nu finner ni en fin och välplanerad 1,5:a med en smidig belägenhet på markplan med ett fint läge i området! Lägenheten har genomgående fina och enhetliga ytskikt som är planerad med en smart planlösning med separat sovalkov. Modernt kök med praktisk matplatsdel samt ett ljust vardagsrum med utgång till det generösa altandäcket. Uteplatsen disponeras om ca 20 kvm med fin belägenhet mot områdets gröna omgivningar. Här finns goda utrymmen att möblera med matplats och en loungegrupp för den som önskar! Området är naturnära med fina innergårdar och nära till Vilbergen centrum, Vrinnevi, Kättsäterskogen samt goda kommunikationer. Detta är ett utmärkt val för den som söker ett bekvämt boende med närhet till både natur och stadsliv. Välkommen att boka visning! Välkommen att boka in dig på visningen!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Opalen

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling