Logotyp av Widerlöv Västerås
Logotyp av Widerlöv Västerås

Spantgatan 11F

Stohagen, Västerås kommun

Visa på karta

780 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    41,5 m²
    Våning
    1, hiss finns ej
    Avgift
    3 186 kr/mån
    Driftkostnad
    8 028 kr/år

Byggår
1944
Förening
BRF LANTERNAN
Energiklass
E
Pris/m²
18 795 kr/m²
Premium
Balkong
Varmt välkomna till denna 1,5:a om ca 41,5 välplanerade kvm! Lättillgängligt endast en halvtrappa upp och med allt man kan behöva inom bekvämt avstånd. På populära och citynära Stohagen finner ni detta kvadratsmarta boende med genomgående fint skick och hög fräschör. Lägenheten karaktäriseras av ett ljust och fräscht kök med diskmaskin, väl tilltagen möblerbar och inglasad balkong i söderläge samt fint ljusinsläpp från tre olika väderstreck. Vidare erbjuder boendet rogivande sovrum, fräscht badrum och rymligt lättmöblerat vardagsrum med plats för matgrupp. Stabil och välskött bostadsrättsförening där värme, kall- och varmvatten samt bostadsrättstillägg ingår i månadsavgiften. Till bostaden hör ett källarförråd. Här bor ni även med närhet till bland annat mataffär, Mälaren, mysiga promenadstråk och allmänna kommunikationer. Cykelavstånd till tågstationen, Mälardalens universitet och city med bland annat ett mångfacetterat utbud av butiker och restauranger. Varmt välkomna att kontakta ansvarig mäklare för att boka visning!
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Widerlöv Västerås

Räkna på ditt nya boende

BRF LANTERNAN

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling