Pilgatan, Växjö kommun

Pilgatan

Bostäder till salu - Pilgatan, Växjö kommun

Sortera på

4 bostäder till salu

April 2026

4 rum lägenhet på Pilgatan 8B Väster, Växjö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Pilgatan 8B Väster, Växjö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Pilgatan 8B Väster, Växjö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Pilgatan 8B Väster, Växjö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Pilgatan 8B Väster, Växjö kommun - bild 5

Pilgatan 8B

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
Bjurfors Växjö
2 895 000 kr
148 m²
4 rum
vån 1
7 250 kr/mån
19 561 kr/m²

Med ett attraktivt och skyddat läge på populära Väster erbjuds här ett stilrent och välplanerat boende om hela 148 kvm – ett perfekt alternativ för er som söker rymd, komfort och ett hem med en känsla utöver det vanliga. Den egna ingången från markplan skapar en privat och inbjudande entré till bostaden, där varje kvadratmeter är genomtänkt för att erbjuda både funktion och trivsel. En trappa…

Premium
Balkong
Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö
7 rum villa på Pilgatan 6A Väster, Växjö kommun - bild 1
7 rum villa på Pilgatan 6A Väster, Växjö kommun - bild 2
7 rum villa på Pilgatan 6A Väster, Växjö kommun - bild 3
7 rum villa på Pilgatan 6A Väster, Växjö kommun - bild 4
7 rum villa på Pilgatan 6A Väster, Växjö kommun - bild 5

Pilgatan 6A

Villa
Väster, Växjö kommun
Bjurfors Växjö
6 000 000 kr
197,5 + 122 m²
7 rum
783 m² tomt

Välkomna till denna arkitektritade villa på Väster, ritad av den välkända arkitekten Peter Wisme. Här bor ni i ett lugnt och trivsamt läge samtidigt som ni har nära till stadens puls och alla bekvämligheter. Villan erbjuder 157 kvadratmeter med generösa umgängesytor och en genomgående hög standard, vilket gör den till ett perfekt hem för både avkoppling och sociala tillställningar. Här får ni…

Premium
Bjurfors Växjö
Bjurfors Växjö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

Februari 2026

2 rum lägenhet på Pilgatan 8A Väster, Växjö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Pilgatan 8A Väster, Växjö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Pilgatan 8A Väster, Växjö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Pilgatan 8A Väster, Växjö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Pilgatan 8A Väster, Växjö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

Pilgatan 8A

Lägenhet
Väster, Växjö kommun
Fastighetsbyrån Växjö
1 495 000 kr
63 m²
2 rum
vån 1/2
3 524 kr/mån
23 730 kr/m²

Nu finns här en rymlig 2:a till salu! Centralt belägen med gång avstånd in till Växjö Centrum! På Pilgatan 8A bor du på första plan. Bostaden består av rymligt kök, stort vardagsrum med utgång till balkong, sovrum samt badrum. Till bostaden finns också ett förråd. Golv lagt i kök, vardagsrum, sovrum och hall (2018). Föreningen ligger belägen på Väster i ett lugnt villaområde bara ett stenkast…

Premium
Fastighetsbyrån Växjö
Fastighetsbyrån Växjö

Augusti 2024

Centrum, Växjö kommun

Pilgatan 8A

Lägenhet
Centrum, Växjö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
1 050 000 kr
35 m²
1 rum
vån 1/3
2 257 kr/mån
30 000 kr/m²
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Visar alla 4

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet