Packhusgatan, Malmö kommun

Packhusgatan

Bostäder till salu - Packhusgatan, Malmö kommun

Sortera på

10 bostäder till salu

Igår

2 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 5

Packhusgatan 27

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City
2 595 000 kr
54 m²
2 rum
vån 3/9
3 721 kr/mån
48 056 kr/m²

Hissen tar er upp till våning 3 och väl inne möts ni av en ljus och öppen känsla. Lägenheten präglas av generöst ljusinsläpp från stora fönster som vetter mot kajen, där vattnet ligger stilla och kvällssolen glimmar över hustaken. Den öppna planlösningen mellan kök, matplats och vardagsrum skapar en naturlig samlingspunkt, och balkongen blir en förlängning av rummet under de varmare månaderna. …

Premium
Hiss
Energieffektiv
Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City

3 dagar

Sön 17 maj kl 14:00

Packhusgatan 27

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Svenska Mäklarhuset Malmö
2 795 000 kr
54 m²
2 rum
vån 4/8
3 721 kr/mån
51 759 kr/m²

Stilren tvåa med stor solig balkong och inflyttningsklart skick – byggd 2023! Välkommen till ett modernt hem där varje kvadratmeter är noggrant planerad och materialvalen både trendiga och tidlösa. Bara ett par steg utanför dörren möts du av det bästa Limhamn har att erbjuda – samtidigt som du kan njuta av ditt eget lugna paradis högt upp med en underbar balkong om hela 10 kvm. Här flödar…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Malmö
Svenska Mäklarhuset Malmö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

4 dagar

1 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns sjöstad, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns sjöstad, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns sjöstad, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns sjöstad, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns sjöstad, Malmö kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 17:00

Packhusgatan 27

Lägenhet
Limhamns sjöstad, Malmö kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB
1 595 000 kr
34,5 m²
1 rum
vån 7
2 616 kr/mån
46 232 kr/m²

Nu har du chansen att förvärva en supertrevlig och optimalt planerad etta med sovalkov perfekt placerad på våning 7 i Limhamns Sjöstad. Ett hem som kombinerar modern elegans, genomtänkta tillval och ett svårslaget läge – dessutom i ett hus byggt 2023 där allt är som nytt och i perfekt skick. Redan när du kliver in möts du av en stilren och harmonisk bostad med generöst ljusinsläpp och en härlig…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21 B Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21 B Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21 B Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21 B Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21 B Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Packhusgatan 21 B

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 695 000 kr
44 m²
2 rum
vån 1
3 645 kr/mån
38 523 kr/m²

På första våningen väntar denna välplanerade tvårummare med en stilren och modern känsla. Här erbjuds ett hem där arkitektur, materialval och planlösning samspelar för att skapa en harmonisk och trivsam bostad. Ljuset flödar genom stora fönsterpartier och bidrar till en luftig atmosfär med 2,8 meters takhöjd som ger hemmet en elegant och inbjudande karaktär. Bostaden erbjuder en social och…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

7 dagar

3 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Packhusgatan 27 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Packhusgatan 27

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
3 395 000 kr
86,5 m²
3 rum
vån 1/8
5 343 kr/mån
39 249 kr/m²

På attraktivt och havsnära läge ges nu möjlighet att förvärva denna fina, moderna trea med stor uteplats i väst och utsikt mot vattnet. Lägenheten bjuder på ett stort och ljust vardagsrum i öppen planlösning med det väl tilltagna köket med köksö, ett mysigt och avskiljt sovrum, ett bra gästrum och en fransk balkong. Dessutom förlängs sommarhalvåret tack vare den stora uteplatsen i väst in mot den…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

11 dagar

4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Packhusgatan 23A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 12:40

Packhusgatan 23A

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
4 450 000 kr
99 m²
4 rum
vån 2/6
6 497 kr/mån
44 949 kr/m²

Välkommen till Packhusgatan 23A och denna fyrarumslägenhet om 99 kvm i attraktiva Limhamns Sjöstad! Här får du en modern bostad i en nybyggd förening där allt fortfarande är helt nytt och fräscht, från planlösning till materialval. Lägenheten är genomtänkt i varje detalj. De tre sovrummen ger gott om plats för både familj, gäster eller hemmakontor. Båda helkaklade badrummen inkluderar…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö

13 dagar

3 rum lägenhet på Packhusgatan 29 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Packhusgatan 29 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Packhusgatan 29 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Packhusgatan 29 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Packhusgatan 29 Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Packhusgatan 29

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
3 695 000 kr
74 m²
3 rum
vån 6/7
4 849 kr/mån
49 932 kr/m²

I omåttligt populärt område med havets glitter och härliga bad ett stenkast bort kan vi nu stoltsera ut denna välplanerade trerummare med balkong och havsutsikt. Med fönster i två väderstreck ges ett härligt ljusinsläpp som tillsammans med den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en fantastisk rymd. Bostaden präglas av en ljus enhetlig interiör med genomgående parkettgolv och…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

26 dagar

2 rum lägenhet på Packhusgatan 21A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Packhusgatan 21A Limhamns Sjöstad, Malmö kommun - bild 5

Packhusgatan 21A

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Svenska Mäklarhuset Malmö
2 069 000 kr
47 m²
2 rum
vån 1/5
3 786 kr/mån
44 021 kr/m²

Nu erbjuds denna nyproducerade tvårummare om 47 välplanerade kvadratmeter i attraktiva Limhamns Sjöstad. Här är varje kvadratmeter noggrant genomtänkt, med en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som skapar generösa och sociala sällskapsytor. En bostad nära havet som på bästa sätt kombinerar funktion, design och bekvämlighet. Lägenheten är dessutom en hörnlägenhet och den enda på…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Malmö
Svenska Mäklarhuset Malmö

April 2026

Limhamns Sjöstad, Malmö kommun

Packhusgatan 21B

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
1 795 000 kr
44 m²
2 rum
vån 3/5
3 645 kr/mån
40 795 kr/m²
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

September 2024

Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
Budgivning pågår

Packhusgatan 21B

Lägenhet
Limhamns Sjöstad, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
1 845 000 kr
44 m²
2 rum
vån 3
3 645 kr/mån
41 932 kr/m²
Balkong
Hiss
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

Visar alla 10

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet