Veberöd, Lunds kommun

Veberöd

Bostäder till salu - Veberöd, Lunds kommun

Sortera på

16 bostäder till salu

4 dagar

Veberöd, Lunds kommun
Sön 17 maj kl 12:00

Rotfruktsvägen 8

Villa
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
5 795 000 kr
173 m²
6 rum
1 158 m² tomt
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

6 dagar

3 rum lägenhet på Vindelgatan 4 a Veberöd, Lunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Vindelgatan 4 a Veberöd, Lunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Vindelgatan 4 a Veberöd, Lunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Vindelgatan 4 a Veberöd, Lunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Vindelgatan 4 a Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Vindelgatan 4 a

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
2 495 000 kr
72,5 m²
3 rum
vån 1/1
4 024 kr/mån
34 414 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma bostadsrätt i mysiga Veberöd! Här bor vi i en fin lägenhet på markplan med en härlig uteplats och en mindre trädgård – perfekt för både avkoppling och små trädgårdsprojekt. Lägenheten, byggd 1965, består av tre rum fördelade på 72,5 kvadratmeter. Detta är ett boende för dig som uppskattar bekvämlighet och närhet till naturen. Brf Klingvalla är en välskött förening…

Premium
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

9 dagar

6 rum villa på Sjöbovägen 67 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
6 rum villa på Sjöbovägen 67 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
6 rum villa på Sjöbovägen 67 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
6 rum villa på Sjöbovägen 67 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
6 rum villa på Sjöbovägen 67 Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Idag kl 18:00

Sjöbovägen 67

Villa
Veberöd, Lunds kommun
Croisette Fastighetsförmedling
5 950 000 kr
156 + 40 m²
6 rum
1 259 m² tomt

Välkommen till ett välplanerat boende som är något utöver det vanliga. Denna underbara 30-talsvilla om hela 156 kvm boyta har förutom en fin saltvattenpool och flera uteplatser med platsbyggt utekök även stort garage, växthus, redskapsbod. Här bor man på ett centralt läge i Veberöd med närhet till både natur, service och goda buss kommunikationer. När vi svänger in på uppfarten från…

Premium
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

13 dagar

2 rum lägenhet på Fredriksgatan 8A Veberöd, Lunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Fredriksgatan 8A Veberöd, Lunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Fredriksgatan 8A Veberöd, Lunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Fredriksgatan 8A Veberöd, Lunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Fredriksgatan 8A Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Idag kl 17:00

Fredriksgatan 8A

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
LF Fastighetsförmedling Lund
1 295 000 kr
59 m²
2 rum
vån 1/2
4 590 kr/mån
21 949 kr/m²

Nu finns en riktigt bra planerad rymlig tvåa till salu i Veberöd. Lägenheten ligger i markplan med uteplats med trädäck och täppa i perfekt söderläge. Gavelläget ger lägenheten ett extra fönster i vardagsrummet. Detta fönster gör vardagsrummet ljust och luftigt samt ger lägenheten dagsljus ända in i hallen. Genomgående bra skick med fina parkettgolv och ljusa väggar. Köket är generöst i storlek…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
8 rum villa på Fredriksgatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
8 rum villa på Fredriksgatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
8 rum villa på Fredriksgatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
8 rum villa på Fredriksgatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
8 rum villa på Fredriksgatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Imorgon kl 18:00

Fredriksgatan 3

Villa
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
4 495 000 kr
222 + 130 m²
8 rum
1 188 m² tomt

Välkommen till denna härliga nyrenoverade tegelvilla från 1950, belägen i det mysiga och lantliga Veberöd. Här får du gott om utrymme med hela 222 kvadratmeter boyta fördelat på åtta rum och sex sovrum – perfekt för familjen som behöver plats att växa! Dessutom finns det extra biytor på 130 kvadratmeter som öppnar upp för kreativa lösningar. Huset känns både hemtrevligt och praktiskt, med en…

Premium
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

17 dagar

2-4 rum lägenhet på Bonum Brf Trädgården Veberöd, Lunds kommun - bild 1
2-4 rum lägenhet på Bonum Brf Trädgården Veberöd, Lunds kommun - bild 2
2-4 rum lägenhet på Bonum Brf Trädgården Veberöd, Lunds kommun - bild 3
2-4 rum lägenhet på Bonum Brf Trädgården Veberöd, Lunds kommun - bild 4
2-4 rum lägenhet på Bonum Brf Trädgården Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Elias Hansson

Bonum

Objektsbild
6 lediga bostäder

Bonum Brf Trädgården

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Bonum
fr. 2 095 000 kr
54-96 m²
2-4 rum
fr. 4 894 kr/mån
fr. 35 746 kr/m²

Nu bygger vi seniorbostäder, i centrala Veberöd, för dig som fyllt 55 år. Huset ligger på lugnt läge, nära livsmedelsbutiker, restauranger och annan service som behövs i vardagen. Det finns effektiva tvåor, lite mer generösa treor och rymliga fyror med plats för lite mer och fler. Planlösningarna blir öppna och välplanerade med lika stort fokus på komfort som funktion. Lägenheterna är ljusa med…

Nybyggnadsprojekt
Elias Hansson
Elias HanssonBonum
Bonum
6 rum lägenhet på Remontgatan 23 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
6 rum lägenhet på Remontgatan 23 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
6 rum lägenhet på Remontgatan 23 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
6 rum lägenhet på Remontgatan 23 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
6 rum lägenhet på Remontgatan 23 Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Idag

Remontgatan 23

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
3 295 000 kr
134 m²
6 rum
5 685 kr/mån
24 590 kr/m²

Tillsammans välkomnar vi dig till detta charmiga stenhus med närhet till grönområden och centrala bekvämligheter. Här kan du och din familj njuta av stora sällskapsytor, perfekta för både vardagens umgänge och festliga tillställningar. Området erbjuder lugn och ro med sitt lantliga läge samtidigt som du har skola och förskola inom bekvämt avstånd. Ta med hunden på promenad i det vackra…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

18 dagar

villa på Mejerigatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
villa på Mejerigatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
villa på Mejerigatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
villa på Mejerigatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
villa på Mejerigatan 3 Veberöd, Lunds kommun - bild 5

Mejerigatan 3

Villa
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
6 995 000 kr
295 + 200 m²
563 m² tomt

Välkommen till denna exklusiva fastighet med bo/biyta på hela 500 kvadratmeter, som erbjuder både lyx och flexibilitet. Här hittar du inte bara ett underbart familjehem på fem rum och härliga ytor, utan också möjligheten att hyra ut delar av fastigheten. I anslutning till de stora boendedelen finns en väldigt mysig och påkostad trea på drygt 100 kvm i tre etage, som man kan nyttja själv till…

Premium
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund
4 rum villa på Rönnvägen 7 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
4 rum villa på Rönnvägen 7 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
4 rum villa på Rönnvägen 7 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
Tis 19 maj kl 17:00

Rönnvägen 7

Villa
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
2 995 000 kr
79 + 7 m²
4 rum
2 506 m² tomt
Plus
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

25 dagar

3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 K Veberöd, Lunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 K Veberöd, Lunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 K Veberöd, Lunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 K Veberöd, Lunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 K Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Siamesgatan 3 K

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
2 195 000 kr
79,3 m²
3 rum
vån 2/2
6 396 kr/mån
27 680 kr/m²

Välkommen till en modern och stilren bostadsrätt i hjärtat av Veberöd, en plats där vi kombinerar närhet till naturen med bekvämligheter i en välskött förening. Här bor du i en trerumslägenhet från 2016 med en välplanerad och öppen planlösning, perfekt för både trevliga middagar och avkoppling. Att tillhöra Brf Linnea Park innebär att du blir en del av en gemenskap där omsorg om bostäderna och…

Premium
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

April 2026

3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 H Veberöd, Lunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 H Veberöd, Lunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 H Veberöd, Lunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 H Veberöd, Lunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Siamesgatan 3 H Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Mån 18 maj

Siamesgatan 3 H

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
1 995 000 kr
79,3 m²
3 rum
vån 2/2
6 396 kr/mån
25 158 kr/m²

Välkommen till denna rymliga trea med öppen planlösning och två sovrum i populära Brf Linnea Park i Veberöd! Den trevliga föreningen ger en trygg och trivsam boendemiljö. Med närhet till naturen kan du njuta av sköna promenader och frisk luft precis utanför dörren. Denna bostadsrätt på andra våningen erbjuder en härlig balkong där du kan koppla av och umgås med vänner och familj. Med optimala…

Premium
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

Mars 2026

2 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Stjärngatan 3

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Bonum
2 095 000 kr
54 m²
2 rum
vån 1/3
4 894 kr/mån
38 796 kr/m²

Mysig välplanerad 2:a med stor välkomnande hall med klädkammare samt skjutdörrsgarderober. U-format kök med bra arbetsytor. Stort sovrum med garderober och sist men inte minst en härlig inglasad uteplats. Ska du ha kalas finns det en gemensamhetslokal och en övernattningslägenhet som kan bokas. Välkommen att njuta av ditt nya liv i Bonum Brf Trädgården - om du fyllt 55 vill säga. Riksbyggens…

Premium
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Uteplats
Hiss
Bonum
Bonum
3 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Stjärngatan  3 Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Stjärngatan 3

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Bonum
2 595 000 kr
67 m²
3 rum
vån 3/3
5 589 kr/mån
38 731 kr/m²

Mysig välplanerad 3:a med stor välkomnande hall med klädkammare samt skjutdörrsgarderober. U-format kök med bra arbetsytor. Stort sovrum med garderober och sist men inte minst en härlig inglasad balkong. Ska du ha kalas finns det en gemensamhetslokal och en övernattningslägenhet som kan bokas. Välkommen att njuta av ditt nya liv i Bonum Brf Trädgården - om du fyllt 55 vill säga. Riksbyggens…

Premium
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Balkong
Hiss
Bonum
Bonum
3 rum lägenhet på Ängavägen 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ängavägen 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ängavägen 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ängavägen 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ängavägen 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Ängavägen 6

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Bonum
3 495 000 kr
92 m²
3 rum
vån 3/3
7 191 kr/mån
37 989 kr/m²

Högst upp i huset ligger denna drömlägenhet som har allt man kan önska. Charmigt snedtak och öppet upp i nock med en takhöjd i mitten på 4,40 m.Stort vardagsrum och kök på totalt 42 kvm. Köket är i vinkel med en praktisk köksö. Stort sovrum på 15 kvm med klädkammare och ytterligare klädkammare utanför sovrummet samt skjutdörrsgarderober. Mindre sovrum på 9 kvm. Som grädde på moset finns två…

Premium
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Balkong
Hiss
Bonum
Bonum
5 rum lägenhet på Siamesgatan 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Siamesgatan 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Siamesgatan 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Siamesgatan 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Siamesgatan 6 Veberöd, Lunds kommun - bild 5
Fre 15 maj kl 18:00

Siamesgatan 6

Lägenhet
Veberöd, Lunds kommun
Fastighetsbyrån Lund
2 995 000 kr
149 m²
5 rum
9 062 kr/mån
20 101 kr/m²

Välkommen till denna moderna bostadsrätt i Veberöd, en charmig del av Lunds kommun. Denna bostad byggdes 2020 och erbjuder 150 kvm välplanerade kvadratmeter fördelat över fem rum. Här har vi gott om fina sällskapsytor som gör det enkelt att trivas. Belägen i den populära BRF Siamesen, finner du ett funktionellt hem med en stilfull kamin som sätter guldkant på vardagen. Området bjuder på en…

Premium
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Lund
Fastighetsbyrån Lund

Augusti 2022

Veberöd, Lunds kommun

Kranvägen 11

Övrigt
Veberöd, Lunds kommun
LF Fastighetsförmedling Lund
6 000 000 kr
3 094 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund

Visar alla 16

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet