Bifrost, Mölndals kommun

Bifrost; Lägenheter

Lägenheter till salu - Bifrost, Mölndals kommun

Sortera på

13 bostäder till salu

Igår

2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2C Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2C Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2C Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2C Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2C Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Mån 25 maj kl 17:00

Blandsädesgatan 2C

Lägenhet
Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal
1 995 000 kr
59,5 m²
2 rum
4 570 kr/mån
33 529 kr/m²

Detta hem totalrenoverades 2021 med genomgående hög standard och moderna materialval. Lägenheten är planerad med ett praktiskt kök med matplats intill fönstret. Vita luckor, vitt kakel och en grå arbetsbänk. Den maskinella utrustningen består av integrerad diskmaskin, mikro, spishäll, ugn, fläkt samt en kombinerad kyl/frys. Med en delvis öppen planlösningen med köket finner vi vardagsrummet, här…

Premium
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3C Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3C Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3C Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3C Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3C Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 18:45

Pinnharvsgatan 3C

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal
1 795 000 kr
50 m²
2 rum
vån 2/3
4 949 kr/mån
35 900 kr/m²

Varmt välkomna till denna mysiga, välplanerade och attraktiv tvåa i populära Bifrost med ett oslagbart läge med närhet till Mölndal Galleria, vacker natur och utmärkta kommunikationer. Här bor du med stadens puls inom räckhåll samtidigt som grönskande omgivningar finns precis runt knuten. Bostaden erbjuder en smart och effektiv planlösning med ljusa, trivsamma ytor och god funktionalitet –…

Premium
LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

5 dagar

4 rum lägenhet på Blandsädesgatan 8B Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Blandsädesgatan 8B Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Blandsädesgatan 8B Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Blandsädesgatan 8B Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Blandsädesgatan 8B Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 18:30

Blandsädesgatan 8B

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal
2 695 000 kr
95 m²
4 rum
vån 1/3
7 297 kr/mån
28 368 kr/m²

Välkommen till Blandsädesgatan 8B och denna ljusa och välplanerade fyrarummare om 95 kvm. Här erbjuds ett rymligt vardagsrum med utgång till inglasad balkong, ett funktionellt kök med matplats samt en separat matsal som vid behov kan användas som sovrum. Bostaden kan därmed enkelt disponeras med tre sovrum. Bra förvaring i garderober och klädkammare samt badrum med badkar och separat wc. Ett…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal
Bifrost, Mölndals kommun
Lör 16 maj kl 13:00

Rullharvsgatan 3 A

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
2 650 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/3
4 986 kr/mån
34 868 kr/m²
Balkong

6 dagar

2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 4E Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 4E Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 4E Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 4E Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 4E Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 18:00

Pinnharvsgatan 4E

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal
2 195 000 kr
65 m²
2 rum
vån 3
4 467 kr/mån
33 769 kr/m²

Välkommen till denna fina och smart planerade tvåa i populära Bifrost! Här bor du i ett lugnt och trivsamt område med närhet till både natur och motionsslingor i fantastiska Änggårdsbergen samt utmärkta kommunikationer. Bostaden är en attraktiv hörnlägenhet som tack vare sitt läge bjuder på extra ljusinsläpp och en härlig rymd. Den optimala planlösningen erbjuder generösa ytor och en…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal

8 dagar

1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 6A Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 6A Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 6A Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 6A Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 6A Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 12:00

Blandsädesgatan 6A

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal
1 695 000 kr
34,5 m²
1 rum
vån 0/3
3 187 kr/mån
49 130 kr/m²

Välkommen till en smakfullt totalrenoverad bostad om 34,5 kvm där varje kvadratmeter är noggrant genomtänkt. Bostaden genomgick en omfattande renovering 2020, präglad av stilrena materialval och ljusa ytskikt. Lägenheten erbjuder en stor uteplats med plats för större sittgrupper, fräscht badrum med tvättmöjligheter samt ett ljust kök med vitvaror från Siemens. Läget är mycket bra med närhet till…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal

9 dagar

1 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 5A Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 5A Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 5A Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 5A Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 5A Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 18:15

Pinnharvsgatan 5A

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
LF Fastighetsförmedling Mölndal
1 495 000 kr
43 m²
1 rum
vån 3/3
4 324 kr/mån
34 767 kr/m²

Varmt välkommen till Pinnharvsgatan 5A och denna stora etta med ett väl tilltaget kök med plats för matbord för flera samt ett lättmöblerat vardagsrum med plats för både soffa med tillhörande möblemang samt säng. Badrummet är smakfullt renoverat i vitt, svart och grått. Självklart finns här en tvättmaskin. Lägenheten är ljus och välkomnande! Bredband 250/250 ingår i månadsavgiften. Möjlighet…

Premium
LF Fastighetsförmedling Mölndal
LF Fastighetsförmedling Mölndal

14 dagar

2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3D Mölndal, Mölndals kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3D Mölndal, Mölndals kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3D Mölndal, Mölndals kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3D Mölndal, Mölndals kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Pinnharvsgatan 3D Mölndal, Mölndals kommun - bild 5

Pinnharvsgatan 3D

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
1 995 000 kr
50 m²
2 rum
vån 1/3
4 625 kr/mån
39 900 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma lägenhet där alla ytskikt uppdaterats och köket renoverats! Hallen välkomnar med generös plats för avhängning, och intill ligger en rymlig klädkammare som erbjuder utmärkt förvaring. Vidare in i bostaden öppnar det ljusa och luftiga vardagsrummet upp sig, där det finns gott om plats för både en soffgrupp och ett större matbord vid fönstret. Härifrån blickar du ut…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

15 dagar

1 rum lägenhet på Rullharvsgatan 5A Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Rullharvsgatan 5A Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Rullharvsgatan 5A Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Rullharvsgatan 5A Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Rullharvsgatan 5A Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Rullharvsgatan 5A

Lägenhet
Mölndal - Bifrost, Mölndals kommun
Bjurfors Mölndal
1 650 000 kr
45 m²
1 rum
vån 1/3
3 060 kr/mån
36 667 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade och ljusa etta om ca 45 kvm som är belägen en trappa upp i huset och har ett härligt läge i Bifrost. Bostaden disponerar över en ytterst yteffektiv planlösning. I rummet får både säng, soffa med tillhörande möblemang samt förvaringsmöbler plats. Köket är ljust och har gott om förvaringsmöjligheter och bra arbetsytor samt matplats intill fönstret. Hallen är rymlig…

Premium
Bjurfors Mölndal
Bjurfors Mölndal

19 dagar

2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2B Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2B Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2B Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2B Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2B Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:30

Blandsädesgatan 2B

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
Fastighetsbyrån Mölndal
2 095 000 kr
67 m²
2 rum
5 431 kr/mån
31 269 kr/m²

Ljus och välplanerad tvåa om 67 kvm med härlig altan mot lugn innergård. Bostaden erbjuder generösa sällskapsytor, stilrent kök, rofyllt sovrum samt ett fräscht badrum med tvättmöjligheter. Stora fönster ger ett fint ljusinsläpp och skapar en luftig känsla. Här bor du i ett trivsamt område i Mölndal med närhet till både service, natur och goda kommunikationer.

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Mölndal
Fastighetsbyrån Mölndal

22 dagar

2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 1A Mölndal, Mölndals kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 1A Mölndal, Mölndals kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 1A Mölndal, Mölndals kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 1A Mölndal, Mölndals kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Blandsädesgatan 1A Mölndal, Mölndals kommun - bild 5

Blandsädesgatan 1A

Lägenhet
Mölndal, Mölndals kommun
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
1 995 000 kr
62 m²
2 rum
vån 1/3
4 593 kr/mån
32 177 kr/m²

Välkommen till denna rymliga tvåa - inte långt från stadsgränsen till Göteborg! Köket är redan renoverat och badrummet helkaklat – perfekt för dig som vill undvika de kostsamma projekten och istället vill fokusera på ytskikten och den personliga touchen. I hallen finns gott om möjligheter att hänga av sig sina ytterkläder och ytterligare förvaring finns alldeles intill i den inbyggda…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal
Svensk Fastighetsförmedling Mölndal

23 dagar

Bifrost, Mölndals kommun
Tor 21 maj kl 17:30

Rullharvsgatan 2E

Lägenhet
Bifrost, Mölndals kommun
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
1 495 000 kr
45 m²
1 rum
vån 1
3 033 kr/mån
33 222 kr/m²
CHRISTANDER Fastighetsförmedling
CHRISTANDER Fastighetsförmedling

26 dagar

1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2D Mölndal Bifrost, Mölndals kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2D Mölndal Bifrost, Mölndals kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2D Mölndal Bifrost, Mölndals kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2D Mölndal Bifrost, Mölndals kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Blandsädesgatan 2D Mölndal Bifrost, Mölndals kommun - bild 5
Ons 20 maj kl 16:00

Blandsädesgatan 2D

Lägenhet
Mölndal Bifrost, Mölndals kommun
Lundin Fastighetsbyrå
1 550 000 kr
35 m²
1 rum
vån 3/3
3 210 kr/mån
44 286 kr/m²

Högst upp i huset väntar denna ljusa och välplanerade etta med perfekt läge och stor balkong som blir som ett extra rum. Här bor ni med härligt ljusinsläpp, genomtänkt planlösning och stilrena materialval. Lägenheten är omsorgsfullt renoverad med ett gediget fullutrustat kök, ett generöst allrum samt ett helkaklat badrum med egen tvättmaskin. Här bor ni med närhet till både Mölndal centrum,…

Premium
Balkong
Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå

Visar alla 13

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet