Ärtholmen, Malmö kommun

Ärtholmen; Lägenheter

Lägenheter till salu - Ärtholmen, Malmö kommun

Sortera på

12 bostäder till salu

Idag

2 rum lägenhet på Konsultgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Konsultgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Konsultgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Konsultgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Konsultgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 18:00

Konsultgatan 21

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
995 000 kr
45 m²
2 rum
vån 3/8
3 979 kr/mån
22 111 kr/m²

Nu finns tillfälle att förvärva en av de populära tvåorna på Konsultgatan! Välplanerad lägenhet om 45 kvadratmeter med låg månadsavgift. Lägenheten bjuder på smakfullt renoverat kök i tidlösa materialval och rymligt vardagsrum med plats för både soffgrupp och matplats. På tredje våningen kan vi också njuta av stora härliga balkongen i österläge. Här bor du i stabil HSB-förening, nära city och…

Premium
Balkong
Hiss
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

3 dagar

Södertorp, Malmö kommun
Mån 18 maj kl 18:00

Arkitektgatan 3

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
2 495 000 kr
84 m²
3 rum
vån 1/3
5 902 kr/mån
29 702 kr/m²
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

7 dagar

3 rum lägenhet på Konsultgatan 20 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Konsultgatan 20 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Konsultgatan 20 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Konsultgatan 20 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Konsultgatan 20 Södertorp, Malmö kommun - bild 5

Konsultgatan 20

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City
1 995 000 kr
83,5 m²
3 rum
vån 3/3
6 558 kr/mån
23 892 kr/m²

Varmt välkommen till Konsultgatan 20! Högst upp i det sista huset på längan väntar en ljus och genomgående trea. Lägenheten har en flexibel planlösning där rummen enkelt kan anpassas efter just dina behov. Det nyrenoverade köket från 2025 är både stilrent och funktionellt, med öppen anslutning till den generösa matplatsen. Från vardagsrummet nås den inglasade balkongen i västerläge, där du…

Premium
Balkong
Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City

8 dagar

3 rum lägenhet på Arkitektgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Arkitektgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Arkitektgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Arkitektgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Arkitektgatan 21 Södertorp, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Arkitektgatan 21

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 795 000 kr
84 m²
3 rum
vån 2/3
5 943 kr/mån
33 274 kr/m²

Uppe på våning två välkomnar denna nyrenoverade trea med oanvänd interiör av modernt slag och en mysig gårdsvänd balkong i bästa söderläge! Vi bjuds på en enhetlig interiör med genomtänkta materialval där planering och hantverk har varit i största fokus för att skapa den perfekta bostaden. Det stilrena köket har allt vi kan tänkas behöva med modern beige inredning, svarta detaljer, komplett…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

10 dagar

3 rum lägenhet på Konsultgatan 10 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Konsultgatan 10 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Konsultgatan 10 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Konsultgatan 10 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Konsultgatan 10 Södertorp, Malmö kommun - bild 5

Konsultgatan 10

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 800 000 kr
83,5 m²
3 rum
vån 1/3
6 534 kr/mån
21 557 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade trerummare som genomgått en stilren renovering med genomtänkta materialval. Släta, vitmålade väggar, ljusa golv och smarta förvaringslösningar skapar ett modernt och harmoniskt hem. Köket är smakfullt utformat med generösa arbetsytor och god förvaring. Här erbjuds full maskinell utrustning som gör vardagen smidig och bekväm – perfekt för såväl matlagning som…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

12 dagar

2 rum lägenhet på Arkitektgatan 51 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Arkitektgatan 51 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Arkitektgatan 51 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Arkitektgatan 51 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Arkitektgatan 51 Södertorp, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Arkitektgatan 51

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
1 595 000 kr
65 m²
2 rum
vån 4/8
4 466 kr/mån
24 538 kr/m²

Välkommen till Arkitektgatan 51 – en trivsam och välplanerad tvåa om 65 kvm, belägen på fjärde våningen. Här erbjuds en bostad med genomtänkt planlösning och generösa ytor. Vardagsrummet är rymligt och lättmöblerat, med gott om plats för både soffgrupp och matplats – en naturlig samlingspunkt i hemmet. Från sovrummet nås bostadens stora, trevliga inglasade balkong med generösa skjutbara…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

15 dagar

Södertorp, Malmö kommun
Budgivning pågår
Imorgon kl 16:30

Konsultgatan 30

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
1 295 000 kr
63 m²
2 rum
vån 4/8
5 300 kr/mån
20 556 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

20 dagar

3 rum lägenhet på Konsultgatan 23  Södertorp, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Konsultgatan 23  Södertorp, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Konsultgatan 23  Södertorp, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Konsultgatan 23  Södertorp, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Konsultgatan 23  Södertorp, Malmö kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 13:00

Konsultgatan 23

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 845 000 kr
83,5 m²
3 rum
vån 2
6 596 kr/mån
22 096 kr/m²

Välkommen till en trivsam trerummare i populära Södertorp, Malmö! Denna lägenhet på andra våningen är ett utmärkt val för dig som söker ett hem med både bekvämlighet och funktionalitet. Med 83,5 kvadratmeter boyta blir detta en perfekt plats att kalla sitt eget. Bostaden ingår i HSB Brf Södertorp, en förening som är känd för sin trevliga gemenskap. Här har vi möjlighet att bo i en lägenhet där…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

22 dagar

2 rum lägenhet på Konsultgatan 18 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Konsultgatan 18 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Konsultgatan 18 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Konsultgatan 18 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Konsultgatan 18 Södertorp, Malmö kommun - bild 5
Imorgon kl 17:00

Konsultgatan 18

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 550 000 kr
62 m²
2 rum
vån 3/3
5 148 kr/mån
25 000 kr/m²

Varmt välkomna högst upp i huset på Konsultgatan 18 och denna totalrenoverade bostad. Det bjuds på ljusa ytskikt och en stilren röd tråd genom hela hemmet. Den senaste tiden har bostaden fått sig ett rejält lyft i form av genomgående renoveringar. 2020 renoverades badrummet, 2022 renoverades köket, nya golv lades och samtliga väggar målades om. Pricken över i:et är det härliga gårds- och…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

23 dagar

3 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Konsultgatan 17

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 695 000 kr
83,5 m²
3 rum
vån 3/3
6 622 kr/mån
20 299 kr/m²

I ett av områdets gemytliga låghus, omgiven av grönska och på insynsfritt läge, väntar denna hemtrevliga trea som bjuder på en harmonisk kombination av ljus, rymd och trivsel. Den fria utsikten mot det gröna ger en rofylld inramning åt vardagen och skapar en känsla av lugn. Den stora balkongen i soligt söderläge blir snabbt en favoritplats under årets varmare månader - här avnjuts solens strålar…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Mars 2026

2 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Konsultgatan 17 Södertorp, Malmö kommun - bild 5

Konsultgatan 17

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
1 245 000 kr
47 m²
2 rum
vån 2/3
4 067 kr/mån
26 489 kr/m²

Ytterst välplanerad tvårummare om 47 kvm med inglasad balkong på lugna och populära Södertorp! Här skapas en hemtrevlig atmosfär tack vare härligt ljusinsläpp, nymålade ytskikt och välbevarade parkettgolv. Perfekt planerade kvadratmeter fördelat på ett ljust, stilrent kök med gott om förvaring, sovrum med plats för dubbelsäng samt ett stort vardagsrum som rymmer både soffgrupp och matbord. Lägg…

Premium
Balkong
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö

November 2025

Södertorp, Malmö kommun
Imorgon kl 17:00

Konsultgatan 27

Lägenhet
Södertorp, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
1 395 000 kr
62 m²
2 rum
vån 2/3
5 109 kr/mån
22 500 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

Visar alla 12

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet