Slutpris

Folksagornas väg 49

Radhus

Parhus - Älvängen, Ale kommun - Såld 09 maj 2026

Logotyp av Fastighetsbyrån Ale
Slutpris3 000 000 kr

Pris per kvadratmeter

25 641 kr/m²

Utgångspris

2 995 000 kr

Prisutveckling

+5 000 kr (±0 %)

Bostadstyp

Parhus

Upplåtelseform

Bostadsrätt

Antal rum

5 rum

Boarea

117 m²

Balkong

Ja

Uteplats

Ja

Avgift

6 571 kr/mån

Driftskostnad

21 884 kr/år

Antal besök

423

All information om bostaden kommer från mäklaren vid tidpunkten för försäljningen (9 maj 2026)

Kontakta mäklaren

Emma WaltherFastighetsbyrån Ale
Emma Walther
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Husmäklare

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Karta

Slutpriser för liknande bostäder