Slutpris

Sturegatan 16

Lägenhet

Lägenhet - Hagalund, Borlänge kommun - Såld 05 december 2025

Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Slutpris1 375 000 kr

Pris per kvadratmeter

21 285 kr/m²

Utgångspris

1 375 000 kr

Prisutveckling

0 kr (±0 %)

Bostadstyp

Lägenhet

Upplåtelseform

Bostadsrätt

Antal rum

2 rum

Boarea

64,6 m²

Balkong

Ja

Våning

2 av 3, hiss finns ej

Byggår

1957

Avgift

3 242 kr/mån

Antal besök

2 039

All information om bostaden kommer från mäklaren vid tidpunkten för försäljningen (5 december 2025)

Kontakta mäklaren

Amanda AllernäsSvensk Fastighetsförmedling Borlänge
Amanda Allernäs

Karta

Slutpriser för liknande bostäder