Slutpris

Rösarp Sperlingsholm 107

Fritidshus

Fritidshus - Kalv, Svenljunga kommun - Såld 16 augusti 2025

Slutpris2 250 000 kr

Utgångspris

1 500 000 kr

Prisutveckling

+750 000 kr (+50 %)

Bostadstyp

Fritidshus

Upplåtelseform

Äganderätt

Antal rum

4 rum

Boarea

52 m²

Biarea

50 m²

Tomtarea

1 851 m²

Byggår

1971

Driftskostnad

16 059 kr/år

Antal besök

9 325

All information om bostaden kommer från mäklaren vid tidpunkten för försäljningen (16 augusti 2025)

Kontakta mäklaren

Henrik HåkanssonDansk-Svensk Ejendoms Cunsult
Henrik Håkansson

Karta

Slutpriser för liknande bostäder