Solna Centrum, Solna kommun

Solna Centrum

Alla slutpriser för bostäder - Solna Centrum, Solna kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 223 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Solnavägen 29J, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 23 maj. 2025
profilfoto på mäklare
GabrielBilir

Solnavägen 29J

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Bergets Ro Fastighetsförmedling

90 m²

4 rum

5 799 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 250 000 kr+4 %

69 444 kr/m²

Bergets Ro Fastighetsförmedling
Bergets Ro Fastighetsförmedling
Huvudstagatan 1B, Solna C - Fristaden, Solna kommun
  • Såld 21 maj. 2025

Huvudstagatan 1B

Lägenhet
Solna C - Fristaden, Solna kommun
Notar

51 m²

2 rum

3 901 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 195 000 kr-3 %

62 647 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Klippgatan 8A

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

73,5 m²

3 rum

2 836 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+13 %

61 224 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Sagagatan 11

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

57 m²

2 rum

5 239 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr+2 %

60 526 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Sagagatan 12, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 7 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaFernqvist

Sagagatan 12

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

45 m²

2 rum

3 909 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 840 000 kr+2 %

63 111 kr/m²

Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2025
profilfoto på mäklare
MichelDagher

Solnavägen 29F, vån 7

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

36 m²

1 rum

3 061 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 925 000 kr+5 %

81 250 kr/m²

Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Hannebergsgatan 13

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

57 m²

2 rum

2 864 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr+10 %

57 895 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Klippgatan 16A, Bv

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
SkandiaMäklarna Solna

59 m²

3 rum

3 483 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+4 %

50 847 kr/m²

SkandiaMäklarna Solna
SkandiaMäklarna Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2025

Hannebergsgatan 16

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

80 m²

3 rum

5 849 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

51 250 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Centralvägen 1, 5 tr, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 22 apr. 2025
profilfoto på mäklare
JohannaEkberg

Centralvägen 1, 5 tr

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna

60 m²

2 rum

3 263 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 440 000 kr-2 %

57 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2025
profilfoto på mäklare
MelissaElie Touma

Solnavägen 29C

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

54 m²

2 rum

3 743 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr+3 %

66 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Centralvägen 21

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

85 m²

3 rum

3 920 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr+3 %

60 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2025

Huvudstagatan 3D, Vån 7/7

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

56 m²

2 rum

3 571 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 775 000 kr-3 %

67 411 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2025

Klippgatan 24 C, 6tr

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

46 m²

1 rum

1 526 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+12 %

60 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2025

Hannebergsgatan 15

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

79 m²

3 rum

3 970 kr/mån

Slutpris 4 300 000 kr+8 %

54 430 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2025

Hannebergsgatan 28

Lägenhet
Solna, Solna kommun

48 m²

2 rum

4 968 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

61 458 kr/m²

Hjorth Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2025

Hannebergsgatan 28

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

44 m²

2 rum

4 657 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+12 %

63 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna

Sålt i februari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2025
profilfoto på mäklare
AdamBehrer

Klippgatan 24A

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

60 m²

2 rum

1 990 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr+19 %

59 167 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2025
profilfoto på mäklare
AleidonAdam

Centrumslingan 51, Vån 8/8

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

78 m²

3 rum

3 988 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 450 000 kr+9 %

69 872 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Centrumslingan 47, vån 4 av 8, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 19 feb. 2025

Centrumslingan 47, vån 4 av 8

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

78 m²

3 rum

3 988 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr-3 %

59 615 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Centralvägen 21, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 19 feb. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderLanger

Centralvägen 21

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

85 m²

3 rum

3 958 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr+4 %

54 706 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2025

Hannebergsgatan 16

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

76 m²

3 rum

5 570 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

53 947 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2025

Huvudstagatan 3B

Lägenhet
Fristaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

70 m²

3 rum

4 162 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr-4 %

50 714 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2025

Huvudstagatan 3E

Lägenhet
Solna C - Fristaden, Solna kommun
Notar

60 m²

2 rum

3 692 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 825 000 kr+2 %

63 750 kr/m²

Notar
Notar

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2025

Hannebergsgatan 28

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Norban Mäkleri

23 m²

1 rum

3 145 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr+6 %

82 609 kr/m²

Norban Mäkleri
Norban Mäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2025
profilfoto på mäklare
GabrielBilir

Klippgatan 16A

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Bergets Ro Fastighetsförmedling

96,5 m²

4 rum

5 498 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 150 000 kr-1 %

53 368 kr/m²

Bergets Ro Fastighetsförmedling
Bergets Ro Fastighetsförmedling
Huvudstagatan 1D, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 21 jan. 2025

Huvudstagatan 1D

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Notar

51 m²

2 rum

3 901 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr+4 %

52 941 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2025

Solnavägen 29C

Lägenhet
Solna C, Solna kommun
Svenska Mäklarhuset Solna

28 m²

1 rum

2 571 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr+2 %

98 214 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Solna
Svenska Mäklarhuset Solna
Huvudstagatan 3C, Solna, Solna kommun
  • Såld 21 jan. 2025

Huvudstagatan 3C

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Notar

72 m²

3 rum

4 302 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 800 000 kr+2 %

66 667 kr/m²

Notar
Notar

Sålt i december 2024

Huvudstagatan 3A, Solna C - Fristaden, Solna kommun
  • Såld 20 dec. 2024

Huvudstagatan 3A

Lägenhet
Solna C - Fristaden, Solna kommun
Notar

90 m²

3 rum

5 470 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 100 000 kr+2 %

67 778 kr/m²

Notar
Notar
Hannebergsgatan 30, 3 tr, Solna, Solna kommun
  • Såld 17 dec. 2024

Hannebergsgatan 30, 3 tr

Lägenhet
Solna, Solna kommun

50 m²

2 rum

3 653 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+3 %

62 000 kr/m²

Croisette Stockholm

Sålt i november 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2024
profilfoto på mäklare
JonathanRappel

Klippgatan 12B, vån 3

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

75,5 m²

3 rum

4 639 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 780 000 kr+8 %

50 066 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2024

Hannebergsgatan 28

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

53 m²

2 rum

5 359 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr+9 %

61 321 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Centralvägen 11, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 20 nov. 2024

Centralvägen 11

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
HusmanHagberg Solna

92 m²

4 rum

4 764 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 580 000 kr+12 %

60 652 kr/m²

HusmanHagberg Solna
HusmanHagberg Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2024
profilfoto på mäklare
MichelDagher

Huvudstagatan 3D

Lägenhet
Solna Centrum, Fristaden, Solna kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

68 m²

2 rum

4 133 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 830 000 kr+1 %

56 324 kr/m²

Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 nov. 2024
profilfoto på mäklare
JonathanRappel

Klippgatan 16C, vån 2

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

75 m²

3 rum

4 291 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr+8 %

56 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 nov. 2024
profilfoto på mäklare
JonathanRappel

Klippgatan 8C, vån 2

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

46 m²

1,5 rum

1 747 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+15 %

57 609 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 nov. 2024
profilfoto på mäklare
MarcusLöwenhoff

Skytteholmsvägen 24, 2 tr

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

58 m²

2 rum

2 677 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 295 000 kr±0 %

56 810 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 nov. 2024

Klippgatan 12C

Lägenhet
Solna C, Solna kommun
Svenska Mäklarhuset Solna

97 m²

4 rum

5 960 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr-2 %

55 670 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Solna
Svenska Mäklarhuset Solna

Sålt i oktober 2024

Klippgatan 12C, Solna Centrum, Solna kommun
  • Såld 30 okt. 2024
profilfoto på mäklare
AdamBehrer

Klippgatan 12C

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

97 m²

4 rum

5 960 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr+9 %

51 546 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Hannebergsgatan 30, Solna C - Fristaden, Solna kommun
  • Såld 29 okt. 2024

Hannebergsgatan 30

Lägenhet
Solna C - Fristaden, Solna kommun
Notar

81 m²

3 rum

4 653 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr+4 %

61 728 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2024
profilfoto på mäklare
JonathanRappel

Solnavägen 29C, vån 4

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

87 m²

4 rum

5 331 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 850 000 kr+1 %

67 241 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2024

Solnavägen 29J

Lägenhet
Solna centrum, Solna kommun
Diplomat Fastighetmäkleri

76 m²

3 rum

5 074 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 145 000 kr-13 %

67 697 kr/m²

Diplomat Fastighetmäkleri
Diplomat Fastighetmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2024

Klippgatan 2

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun

52,5 m²

2 rum

2 238 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr+9 %

57 143 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2024
profilfoto på mäklare
JonathanRappel

Sagagatan 11, vån 1

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

57 m²

2 rum

4 897 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 505 000 kr±0 %

61 491 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Huvudstagatan 1B, Solna Centrum, Fristaden, Solna kommun
  • Såld 10 okt. 2024
profilfoto på mäklare
AmandaFernqvist

Huvudstagatan 1B

Lägenhet
Solna Centrum, Fristaden, Solna kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

31 m²

1 rum

2 565 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

72 581 kr/m²

Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Klippgatan 20c, Centrala Solna, Solna kommun
  • Såld 10 okt. 2024
profilfoto på mäklare
JannisNikopoulos

Klippgatan 20c

Lägenhet
Centrala Solna, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

46 m²

1 rum

2 300 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 530 000 kr+8 %

55 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2024
profilfoto på mäklare
JonathanRappel

Klippgatan 12A, vån 3

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

96,5 m²

4 rum

5 929 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr+2 %

52 850 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2024
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Huvudstagatan 3F

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

97 m²

3 rum

5 483 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 450 000 kr+9 %

56 186 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2024

Klippgatan 8C, 2tr

Lägenhet
Solna Centrum, Solna kommun

57,5 m²

2 rum

2 146 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 810 000 kr+19 %

66 261 kr/m²

MOHV Bromma/Solna/Sundbyberg

Visar 101 - 150 av 1223

Artiklar från Hemnet