Ringstorp, Helsingborgs kommun

Ringstorp

Alla slutpriser för bostäder - Ringstorp, Helsingborgs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 227 sålda bostäder

Sålt i augusti 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2013

Koltrastgatan 10 B

Radhus
Maria Park, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

85,3 m²

2 rum

5 123 kr/mån

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

18 699 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2013

Kurirgatan 37

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun

81 m²

3 rum

4 548 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

19 136 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2013

Engelska Gången 8

Lägenhet
Maria Park, Helsingborgs kommun

114 m²

3,5 rum

6 473 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr±0 %

20 614 kr/m²

helsingHouse fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2013

Ryttmästaregatan 11a

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun

38 m²

1 rum

1 793 kr/mån

Slutpris 510 000 kr+11 %

13 421 kr/m²

Mäklarhuset Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2013

Nils Kaggs Gata 5C

Radhus
Pålsjö Östra, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

112+20 m²

4 rum

219 m²

Slutpris 2 900 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Sålt i juli 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2013

Pilfinksgatan 17

Villa
Mariastaden, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

177+40 m²

7 rum

774 m²

Slutpris 4 450 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Sålt i juni 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2013

Ryttmästaregatan 13a

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun
3etage Fastighetsmäklare

63,5 m²

2 rum

3 001 kr/mån

Slutpris 995 000 kr+1 %

15 669 kr/m²

3etage Fastighetsmäklare
3etage Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2013

Brf Alba, lgh 1101

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

77,5 m²

2 rum

4 583 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 745 000 kr+3 %

22 516 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jun. 2013

Koltrastgatan 25b

Lägenhet
Mariastaden, Helsingborgs kommun

85 m²

2 rum

5 123 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-6 %

18 235 kr/m²

helsingHouse fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2013

Domherregatan 12

Lägenhet
Mariastaden, Helsingborgs kommun
3etage Fastighetsmäklare

97 m²

3 rum

5 655 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-10 %

17 526 kr/m²

3etage Fastighetsmäklare
3etage Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2013

Brf Celsiana, lgh 3203

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

54 m²

2 rum

3 428 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 1 245 000 kr±0 %

23 056 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Sålt i maj 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2013

Ryttmästaregatan 5 b

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

59,5 m²

2 rum

2 805 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

15 042 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2013

Rosenfinksgatan 46

Radhus
Maria Äng, Helsingborgs kommun

145+4 m²

7 rum

228 m²

Slutpris 3 350 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2013

Ryttmästaregatan 13d

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

63,5 m²

2 rum

3 120 kr/mån

Slutpris 895 000 kr-1 %

14 094 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2013

Ryttmästaregatan 1b

Lägenhet
Ringstorp, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

62 m²

2 rum

2 941 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-3 %

12 097 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Sålt i april 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2013

Carl Westmans Allé 2D

Lägenhet
Maria Park, Helsingborgs kommun

114 m²

5 rum

6 216 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr+8 %

24 561 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2013

Svartmesgatan 6

Radhus
Mariastaden, Helsingborgs kommun

139 m²

6 rum

259 m²

Slutpris 3 950 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2013

Västra Allén 16

Lägenhet
Maria Park, Helsingborgs kommun

87 m²

3 rum

5 223 kr/mån

Slutpris 1 860 000 kr+4 %

21 379 kr/m²

helsingHouse fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2013

Västra Allén 18

Lägenhet
Maria Park, Helsingborgs kommun

71 m²

2 rum

4 302 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

18 310 kr/m²

helsingHouse fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2013

Ryttmästaregatan 9a

Lägenhet
Helsingborg, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

91,5 m²

4 rum

4 041 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

14 208 kr/m²

Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2013

Flugsnapparegatan 7

Villa
Mariastaden, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

161+33 m²

6 rum

817 m²

Slutpris 3 960 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2013

Nils Kaggs Gata 1C

Radhus
Pålsjö Östra, Helsingborgs kommun
Fastighetsbyrån Helsingborg

123 m²

5 rum

246 m²

Slutpris 2 825 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Helsingborg
Fastighetsbyrån Helsingborg

Sålt i februari 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2013

Koltrastgatan 12a

Lägenhet
Mariastaden, Helsingborgs kommun

77 m²

2 rum

4 606 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-3 %

18 182 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling

Sålt i januari 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2013

Törnsångaregatan 12

Radhus
Mariastaden, Helsingborgs kommun

142 m²

5 rum

194 m²

Slutpris 2 950 000 kr±0 %
Mäklarhuset Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jan. 2013

Mariehällsvägen 11c

Lägenhet
Mariastaden, Helsingborgs kommun

4 rum

6 731 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2013

Johan Hårds Gata 68d

Radhus
Pålsjö Östra, Helsingborgs kommun
3etage Fastighetsmäklare

4 rum

Slutpris 2 800 000 kr-3 %
3etage Fastighetsmäklare
3etage Fastighetsmäklare

Sålt i november 2012

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2012

Kungsfågelgatan 4

Lägenhet
Mariastaden, Helsingborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

3 rum

5 655 kr/mån

Slutpris 1 635 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Helsingborg
LF Fastighetsförmedling Helsingborg

Visar 1201 - 1227 av 1227

Artiklar från Hemnet