Solgatan, Malmö kommun

Solgatan

Alla slutpriser för bostäder - Solgatan, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

106 sålda bostäder

Sålt i maj 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2015

Solgatan 27 C

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun

58 m²

2 rum

2 856 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-6 %

11 207 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling

Sålt i februari 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2015

Solgatan 27A

Lägenhet
Kirseberg/Kirsebergsstaden, Malmö kommun
MOHV Malmö

59 m²

2 rum

2 786 kr/mån

Slutpris 790 000 kr+2 %

13 390 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö

Sålt i oktober 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2014

Solgatan 27 D

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun
Bjurfors Malmö HK

55 m²

2 rum

2 583 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %

13 636 kr/m²

Bjurfors Malmö HK
Bjurfors Malmö HK

Sålt i april 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2014

Solgatan 27d

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

55 m²

2 rum

2 583 kr/mån

Slutpris 535 000 kr+8 %

9 727 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i november 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2013

Solgatan 27C

Lägenhet
Kirsebergsstaden/Kirseberg, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

58 m²

2 rum

2 707 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+1 %

10 345 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Sålt i juni 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2013

Solgatan 27 E

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun

59 m²

2 rum

2 828 kr/mån

Slutpris 585 000 kr±0 %

9 915 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling

Visar 101 - 106 av 106

Artiklar från Hemnet