Sävedalen, Partille kommun

Sävedalen

Alla slutpriser för bostäder - Sävedalen, Partille kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 944 sålda bostäder

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2024

Långåkern 3

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

107,5 m²

5 rum

6 342 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 200 000 kr+7 %

29 767 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2024

Utåkravägen 1

Lägenhet
Bockemossen, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

39,5 m²

1 rum

2 874 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

40 506 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 aug. 2024

Göteborgsvägen 113

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun

79 m²

3 rum

4 414 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

37 975 kr/m²

Mäklarhuset Partille

Sålt i juli 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2024

Getekullsvägen 16

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

114 m²

4 rum

6 333 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 290 000 kr±0 %

28 860 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2024

Brattåskärrsvägen 73B

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

183+60 m²

5 rum

885 m²

Slutpris 5 700 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2024

Långåkern 25

Lägenhet
Södra Sävedalen, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

86,5 m²

4 rum

5 319 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 850 000 kr+14 %

32 948 kr/m²

HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum

Sålt i juni 2024

Broängsvägen 14, Sävedalen, Partille kommun
  • Såld 28 jun. 2024

Broängsvägen 14

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

116,6 m²

5 rum

7 141 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

30 017 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Brattåskärrsvägen 167, Sävedalen, Partille kommun
  • Såld 20 jun. 2024

Brattåskärrsvägen 167

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille

74,3 m²

2 rum

3 862 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr+19 %

46 433 kr/m²

Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2024

Oxledsvägen 165

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

78,2 m²

3 rum

4 962 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

30 691 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2024

Röliden 50

Villa
Sävedalen, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

145+18 m²

4 rum

646 m²

Slutpris 6 500 000 kr+3 %
HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2024

Stora Skogsvägen 12

Villa
Puketorp, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

79+79 m²

4 rum

951 m²
  • Balkong

Slutpris 4 960 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2024

Sotenäsvägen 19

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

94,7 m²

3 rum

5 619 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr+4 %

38 543 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2024

Kullegärdet 84

Radhus
Södra Sävedalen, Partille kommun

114+30 m²

5 rum

152 m²

Slutpris 5 500 000 kr±0 %
Mäklarhuset Partille
Brattåskärrsvägen 59, Sävedalen, Partille kommun
  • Såld 5 jun. 2024

Brattåskärrsvägen 59

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille

110+31 m²

5 rum

977 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 950 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2024

Brattåskärrsvägen 201

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Bjurfors Partille

74 m²

2 rum

4 724 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-9 %

33 784 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille

Sålt i maj 2024

Långefjällsgatan 3B, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 24 maj. 2024

Långefjällsgatan 3B

Radhus
Björkekärr, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

85 m²

4 rum

150,8 m²

Slutpris 5 350 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2024

Getekullsvägen 10

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun

86,4 m²

3 rum

5 627 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr-6 %

32 407 kr/m²

Mäklarhuset Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 maj. 2024

Långåkern 3

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

82,5 m²

3 rum

5 007 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 540 000 kr-2 %

30 788 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2024

Vallhamra torg 14

Lägenhet
Vallhamra, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

52 m²

2 rum

3 136 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 315 000 kr+1 %

44 519 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2024

Blacktjärnsgatan 10C

Radhus
Björkekärr, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster

85 m²

4 rum

135 m²

Slutpris 5 720 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Öster
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2024

Vallhamra torg 18

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

73 m²

3 rum

4 528 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr±0 %

40 411 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2024

Mimersvägen 37B

Radhus
Sävedalen, Partille kommun

152+12 m²

5 rum

374 m²

Slutpris 7 850 000 kr-2 %
Mäklarhuset Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2024

Brattåskärrsvägen 139

Radhus
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

127 m²

4 rum

7 132 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr+5 %

38 583 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2024

Harvägen 10

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

264+95 m²

9 rum

730 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 300 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2024

Getekullsvägen 11

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Lundin Fastighetsbyrå

39,5 m²

1 rum

2 920 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

41 772 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2024

Renvägen 5

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

80+80 m²

3 rum

780 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 175 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2024

Oxledsvägen 177

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

64,9 m²

2 rum

4 212 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

36 903 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2024

Utåkravägen 3

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille

39,5 m²

1 rum

2 874 kr/mån

Slutpris 1 575 000 kr-1 %

39 873 kr/m²

Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2024

Kvarnhjulsvägen 4

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Lundin Fastighetsbyrå

92,6 m²

3 rum

7 091 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr±0 %

41 037 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Ormebäcksgatan 6 G, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 18 apr. 2024

Ormebäcksgatan 6 G

Radhus
Björkekärr, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum

84 m²

4 rum

130 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 725 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Fastighetsbyrån Göteborg - Östra centrum
Dammgrens väg 17, Sävedalen, Partille kommun
  • Såld 11 apr. 2024

Dammgrens väg 17

Villa
Sävedalen, Partille kommun
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB

115+116 m²

6 rum

600 m²

Slutpris 7 225 000 kr
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB
SIGNHOME Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2024

Vallhamra torg 16

Lägenhet
Vallhamra, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72 m²

3 rum

4 342 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

40 278 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2024

Aftonstigen 8

Villa
Finngösa, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

156+71 m²

5 rum

816 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 300 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2024

Getekullsvägen 3

Lägenhet
Södra Sävedalen, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

82,5 m²

3 rum

5 263 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

30 242 kr/m²

HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2024

Blankavägen 16

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

199+106 m²

8 rum

667 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 950 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2024

Österjärn 4

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille

154+20 m²

5 rum

697 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 550 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2024

Göteborgsvägen 79

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille

68,6 m²

3 rum

4 112 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

49 563 kr/m²

Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2024

Vallhamra Torg 14

Lägenhet
Södra Sävedalen, Partille kommun

43 m²

1 rum

2 593 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

46 512 kr/m²

Mäklarhuset Partille
Göteborgsvägen 113, Sävedalen, Partille kommun
  • Såld 1 mar. 2024

Göteborgsvägen 113

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
LF Fastighetsförmedling Partille

69 m²

3 rum

3 993 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

41 957 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Partille
LF Fastighetsförmedling Partille

Sålt i februari 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2024

Blankavägen 30

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

125+56 m²

6 rum

744 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2024

Getekullsvägen 11

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Fastighetsbyrån Partille

68 m²

2 rum

4 305 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 120 000 kr-6 %

31 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Partille
Fastighetsbyrån Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2024

Vallhamra torg 16

Lägenhet
Vallhamra, Partille kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

95 m²

4 rum

5 729 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+1 %

42 632 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2024

Skolängen 12

Radhus
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

114+55 m²

5 rum

153 m²

Slutpris 5 300 000 kr±0 %
Bjurfors Partille
Bjurfors Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2024

Vallhamra torg 22

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

54 m²

2 rum

3 350 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

42 593 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille

Sålt i januari 2024

Vallhamra torg 14, Sävedalen, Partille kommun
  • Såld 30 jan. 2024

Vallhamra torg 14

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun

36 m²

1 rum

2 068 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 775 000 kr+1 %

49 306 kr/m²

ERA Axelssons Fastighetsbyrå Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2024

Lövstigen 3

Villa
Sävedalen, Partille kommun
HusmanHagberg Partille/Lerum

112+112 m²

8 rum

538 m²

Slutpris 6 800 000 kr+1 %
HusmanHagberg Partille/Lerum
HusmanHagberg Partille/Lerum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2024

Lilla Björkebergsvägen 1

Villa
Sävedalen, Partille kommun
Svensk Fastighetsförmedling Partille

140+33 m²

5 rum

562 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 000 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Svensk Fastighetsförmedling Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2024

Göteborgsvägen 113

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

69 m²

3 rum

3 993 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

40 580 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2024

Oxledsvägen 175

Lägenhet
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

60,7 m²

2 rum

3 976 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 375 000 kr-3 %

39 127 kr/m²

Bjurfors Partille
Bjurfors Partille
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2024

Mistelvägen 3

Radhus
Sävedalen, Partille kommun
Bjurfors Partille

120+12 m²

4 rum

346 m²

Slutpris 5 550 000 kr-1 %
Bjurfors Partille
Bjurfors Partille

Visar 151 - 200 av 1944

Artiklar från Hemnet