Bymarken, Jönköpings kommun

Bymarken

Alla slutpriser för bostäder - Bymarken, Jönköpings kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 191 sålda bostäder

Sålt i december 2025

Kortebovägen 61A, Kortebo, Jönköpings kommun
  • Såld 12 dec. 2025

Kortebovägen 61A

Lägenhet
Kortebo, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

105 m²

4,5 rum

4 945 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 675 000 kr-8 %

25 476 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Stattutgatan 84

Lägenhet
Hisingstorp, Jönköpings kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

77,4 m²

3 rum

3 509 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr-5 %

34 884 kr/m²

SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 nov. 2025

Stattutgatan 30

Lägenhet
Hisingstorp, Jönköpings kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

99,4 m²

4 rum

4 318 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

29 678 kr/m²

SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Dalviksringen 83, Dalvik, Jönköpings kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Dalviksringen 83

Lägenhet
Dalvik, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

56,4 m²

2 rum

3 204 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr+26 %

22 163 kr/m²

Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

Sålt i oktober 2025

Vätterslundsgatan 17, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Vätterslundsgatan 17

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

88 m²

3 rum

4 550 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

28 409 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Bergbackagatan 1, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Bergbackagatan 1

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

73 m²

3 rum

3 449 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 760 000 kr+4 %

37 808 kr/m²

Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Kortebovägen 7

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
HusmanHagberg Jönköping

70 m²

2 rum

3 784 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

19 286 kr/m²

HusmanHagberg Jönköping
HusmanHagberg Jönköping
Topasgatan 18, Hisingstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Topasgatan 18

Radhus
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Västanhem

123 m²

5 rum

345 m²

Slutpris 5 050 000 kr+5 %
Västanhem
Västanhem
Rosenkvartsgatan 44, Hisingstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Rosenkvartsgatan 44

Radhus
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Västanhem

140+4 m²

6 rum

247 m²

Slutpris 5 650 000 kr+3 %
Västanhem
Västanhem
Narvavägen 45, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Narvavägen 45

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

274+140 m²

9 rum

832 m²

Slutpris 8 350 000 kr+1 %
Västanhem
Västanhem
Valhallavägen 81, Hisingstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Valhallavägen 81

Lägenhet
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

66,8 m²

2 rum

3 182 kr/mån

Slutpris 2 310 000 kr-8 %

34 581 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Blåbärsvägen 4, Skänkeberg, Jönköpings kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Blåbärsvägen 4

Villa
Skänkeberg, Jönköpings kommun
Västanhem

138+146 m²

7 rum

830 m²

Slutpris 5 900 000 kr-8 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Magnus Crusenstolpes väg 22

Radhus
Vätterslund, Jönköpings kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

137+15 m²

5 rum

290 m²

Slutpris 3 700 000 kr-7 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025

Högabergsgatan 54

Villa
Skänkeberg, Jönköpings kommun
Bjurfors Jönköping

125+96 m²

5 rum

738 m²

Slutpris 4 350 000 kr-9 %
Bjurfors Jönköping
Bjurfors Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2025

Hisingsängen 123

Villa
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Bjurfors Jönköping

121 m²

5 rum

408 m²

Slutpris 4 535 000 kr-6 %
Bjurfors Jönköping
Bjurfors Jönköping
Johan Höckerts väg 10B, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Johan Höckerts väg 10B

Radhus
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

124+57 m²

6 rum

417 m²

Slutpris 4 900 000 kr±0 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025

Berghemsgatan 2

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

231+60 m²

7 rum

1 268 m²

Slutpris 5 850 000 kr+1 %
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Swedenborgsgatan 61

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

222+52 m²

8 rum

1 048 m²

Slutpris 7 225 000 kr+8 %
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

Sålt i augusti 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Dalviksringen 95

Lägenhet
Dalvik, Jönköpings kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

40 m²

1 rum

2 771 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 090 000 kr-9 %

27 250 kr/m²

SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Bergbackagatan 2, Nedre Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Bergbackagatan 2

Lägenhet
Nedre Bymarken, Jönköpings kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

65 m²

2 rum

3 449 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-8 %

25 385 kr/m²

SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Swedenborgsgatan 13, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Swedenborgsgatan 13

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

196+151 m²

7 rum

1 552 m²

Slutpris 8 500 000 kr+8 %
Västanhem
Västanhem
Hulukvarnsgatan 4 F, Jönköping, Jönköpings kommun
  • Såld 25 aug. 2025
profilfoto på mäklare
JosephineStern

Hulukvarnsgatan 4 F

Lägenhet
Jönköping, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

34 m²

1 rum

3 250 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-10 %

39 706 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2025

Mjölnargatan 5

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Bjurfors Jönköping

205+22 m²

7 rum

901 m²

Slutpris 5 500 000 kr-8 %
Bjurfors Jönköping
Bjurfors Jönköping
Runnavägen 33, Sveahäll, Jönköpings kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Runnavägen 33

Villa
Sveahäll, Jönköpings kommun
Västanhem

84+4 m²

3 rum

542 m²

Slutpris 3 850 000 kr+20 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Dalviksringen 31

Lägenhet
Dalvik, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

33,5 m²

1 rum

3 367 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

34 328 kr/m²

Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2025

Lövingsgatan 29

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

35 m²

1 rum

2 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

42 857 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2025

Sandbacksgatan 16A

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

26,5 m²

1 rum

2 107 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

39 623 kr/m²

Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

Sålt i juli 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025

Dalviksringen 97

Lägenhet
Dalvik, Jönköpings kommun
Bjurfors Jönköping

77,6 m²

3 rum

3 702 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 975 000 kr-1 %

25 451 kr/m²

Bjurfors Jönköping
Bjurfors Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2025

Dalviksringen 31

Lägenhet
Dalvik, Jönköpings kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

33,5 m²

1 rum

3 187 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 275 000 kr-6 %

38 060 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jul. 2025

Kortebovägen 9B

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59,5 m²

3 rum

3 747 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-12 %

31 933 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Lerhagsvägen 12, På landet, Jönköpings kommun
  • Såld 3 jul. 2025
profilfoto på mäklare
TinaHögstedt

Lerhagsvägen 12

Villa
På landet, Jönköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Jönköping

105+20 m²

6 rum

1 255 m²

Slutpris 4 650 000 kr+16 %
LF Fastighetsförmedling Jönköping
LF Fastighetsförmedling Jönköping
Sveavägen 49, Hisingstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Sveavägen 49

Lägenhet
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

86 m²

3 rum

5 713 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-6 %

29 070 kr/m²

Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

Sålt i juni 2025

Bosshagsgatan 31, Sveahäll, Jönköpings kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Bosshagsgatan 31

Radhus
Sveahäll, Jönköpings kommun
Västanhem

107+28 m²

5 rum

290 m²

Slutpris 4 550 000 kr+8 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2025

Swedenborgsgatan 16

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
Bjurfors Jönköping

89,5 m²

3 rum

4 707 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 900 000 kr±0 %

43 575 kr/m²

Bjurfors Jönköping
Bjurfors Jönköping
Björnebergsvägen 12, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Björnebergsvägen 12

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

211+86 m²

8 rum

786 m²

Slutpris 8 725 000 kr+4 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2025

Åbolidsringen 74

Lägenhet
Åbolid, Jönköpings kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

3 rum

3 997 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

30 362 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

Skatgatan 3B

Lägenhet
Nedre Bymarken, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

48,5 m²

2 rum

2 988 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 645 000 kr±0 %

33 918 kr/m²

Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Kortebovägen 5, Jönköping Väster, Jönköpings kommun
  • Såld 8 jun. 2025
profilfoto på mäklare
SaidAjkunic

Kortebovägen 5

Lägenhet
Jönköping Väster, Jönköpings kommun
Fastighetsbyrån Jönköping

83 m²

3 rum

4 362 kr/mån

Slutpris 2 135 000 kr-3 %

25 723 kr/m²

Fastighetsbyrån Jönköping
Fastighetsbyrån Jönköping
Sjömansgatan 39, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Sjömansgatan 39

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
HusmanHagberg Jönköping

335+53 m²

11 rum

962 m²

Slutpris 6 500 000 kr-7 %
HusmanHagberg Jönköping
HusmanHagberg Jönköping
Valhallavägen 39, Hisingstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 4 jun. 2025

Valhallavägen 39

Lägenhet
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

99,4 m²

4 rum

4 318 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr-2 %

28 169 kr/m²

Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2025

Dunkevägen 26

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

124+124 m²

7 rum

968 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr-5 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping

Sålt i maj 2025

Dalviksringen 97, Dalvik, Jönköpings kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Dalviksringen 97

Lägenhet
Dalvik, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

56,4 m²

2 rum

3 204 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 570 000 kr+1 %

27 837 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Narvavägen 73, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Narvavägen 73

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
HusmanHagberg Jönköping

43 m²

2 rum

3 810 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 425 000 kr+10 %

33 140 kr/m²

HusmanHagberg Jönköping
HusmanHagberg Jönköping
Stigbergsliden 4F, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 24 maj. 2025

Stigbergsliden 4F

Radhus
Bymarken, Jönköpings kommun
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri

132+34 m²

6 rum

371 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 750 000 kr+5 %
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Ceylan Sandberg Fastighetsmäkleri
Rosenkvartsgatan 26, Hisingstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Rosenkvartsgatan 26

Radhus
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Västanhem

140 m²

6 rum

252 m²

Slutpris 6 325 000 kr+17 %
Västanhem
Västanhem
Astronomgatan 3, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 18 maj. 2025

Astronomgatan 3

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

142+125 m²

6 rum

945 m²

Slutpris 5 200 000 kr+8 %
Västanhem
Västanhem
Bymarksgatan 6D, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Bymarksgatan 6D

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

125+30 m²

6 rum

367 m²

Slutpris 6 025 000 kr+22 %
Västanhem
Västanhem
Vaddgatan 11, Skänkeberg, Jönköpings kommun
  • Såld 14 maj. 2025
profilfoto på mäklare
TinaHögstedt

Vaddgatan 11

Radhus
Skänkeberg, Jönköpings kommun
LF Fastighetsförmedling Jönköping

155+28 m²

5 rum

450 m²

Slutpris 4 325 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Jönköping
LF Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Åbolidsringen 74

Lägenhet
Jönköping, Jönköpings kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

56,5 m²

2 rum

3 643 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr+3 %

30 973 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Brinkgatan 3

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

220+60 m²

8 rum

878 m²

Slutpris 6 250 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping

Visar 51 - 100 av 1191

Artiklar från Hemnet