Näset, Lidingö kommun

Näset

Alla slutpriser för bostäder - Näset, Lidingö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 016 sålda bostäder

Sålt i september 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2024

Constantiavägen 29

Villa
Islinge, Lidingö kommun
Bjurfors Östermalm/Lidingö

222+17 m²

9 rum

1 245 m²

Slutpris 18 400 000 kr-8 %
Bjurfors Östermalm/Lidingö
Bjurfors Östermalm/Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2024

Illerbacken 1

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

60 m²

2 rum

3 546 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+1 %

67 500 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2024

Källängsvägen 59

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

19 m²

1 rum

748 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

84 211 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2024
profilfoto på mäklare
CeciliaMattsson

Norrstigen 22

Villa
Islinge, Lidingö kommun
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö

157+75 m²

6 rum

1 170 m²

Slutpris 17 925 000 kr+3 %
Mattsson & Miöen Mäkleri Lidingö
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2024

Källängsvägen 6

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

74 m²

3 rum

4 594 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr+4 %

49 324 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2024

Illerbacken 1

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

97 m²

4 rum

5 610 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 900 000 kr+8 %

60 825 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2024
profilfoto på mäklare
JakobJahkopson

Aspnäsvägen 14

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

72 m²

3 rum

5 591 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 450 000 kr-7 %

47 917 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2024

Vesslevägen 2

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

74 m²

3 rum

5 547 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr±0 %

52 703 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2024

Källängsvägen 34

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

70 m²

4 rum

3 653 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+3 %

57 143 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2024

Källängsvägen 60

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

59,5 m²

2 rum

4 355 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

50 420 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2024

Illerbacken 1

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Bjurfors Östermalm/Lidingö

39 m²

1 rum

2 455 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

56 282 kr/m²

Bjurfors Östermalm/Lidingö
Bjurfors Östermalm/Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2024
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Källängsvägen 11, 6 tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

75 m²

3 rum

4 119 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr+18 %

62 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2024
profilfoto på mäklare
JonasPersson

Högnäsvägen 2, 4tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

57 m²

2 rum

3 133 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr+5 %

55 263 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö

Sålt i juli 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jul. 2024

Källängsvägen 14

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

69 m²

3 rum

4 117 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 350 000 kr-1 %

48 551 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö

Sålt i juni 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2024

Källängsvägen 32

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö

71 m²

3 rum

4 966 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 600 000 kr-2 %

50 704 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2024
profilfoto på mäklare
HelenaPrahl Claesson

Vesslevägen 4

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
SkandiaMäklarna Lidingö

78 m²

3 rum

5 747 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-9 %

55 128 kr/m²

SkandiaMäklarna Lidingö
SkandiaMäklarna Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2024

Bovägen 32

Radhus
Bo- Gärde, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

150+3 m²

5 rum

191 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 12 200 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2024

Källängsvägen 63

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

56,5 m²

2 rum

2 018 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

53 097 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2024
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Källängsvägen 28, 5 tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

85,5 m²

4 rum

6 690 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr-4 %

45 029 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2024

Högnäsvägen 15

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

49 m²

2 rum

3 711 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 725 000 kr-4 %

55 612 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

Sålt i maj 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2024

Högnäsvägen 5

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö

80 m²

3 rum

5 610 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 700 000 kr-1 %

46 250 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2024
profilfoto på mäklare
AnnaByman

Källängsvägen 43

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

78,5 m²

3 rum

4 096 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr±0 %

57 325 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2024

Källängsvägen 53

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

63 m²

3 rum

2 669 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

52 381 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2024
profilfoto på mäklare
CeciliaMattsson

Ugglebostigen 5

Villa
Islinge, Lidingö kommun
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö

267+109 m²

9 rum

1 335 m²

Slutpris 25 500 000 kr+4 %
Mattsson & Miöen Mäkleri Lidingö
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2024

Källängsvägen 6

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

74 m²

3 rum

4 595 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr±0 %

52 703 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2024

Källängsvägen 70

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

57 m²

2 rum

3 279 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

49 123 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2024

Illerbacken 5

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå

60 m²

2 rum

3 545 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 275 000 kr±0 %

54 583 kr/m²

Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2024
profilfoto på mäklare
HelenaPrahl Claesson

Källängsvägen 9

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
SkandiaMäklarna Lidingö

60 m²

2 rum

3 266 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

56 583 kr/m²

SkandiaMäklarna Lidingö
SkandiaMäklarna Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2024

Källängsvägen 65

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

56,5 m²

2 rum

2 316 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 300 000 kr-3 %

58 407 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö

Sålt i april 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2024

Källängsvägen 79

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

73 m²

3 rum

4 191 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 900 000 kr-1 %

53 425 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2024
profilfoto på mäklare
AnnaByman

Källängsvägen 36, 3tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

86 m²

4 rum

5 877 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-2 %

50 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2024

Källängsvägen 18B

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

91 m²

4 rum

6 492 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr-7 %

48 352 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2024

Illerbacken 5

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå

25 m²

1 rum

1 728 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

60 000 kr/m²

Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2024

Källängsvägen 57

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

59 m²

2 rum

2 499 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 350 000 kr+2 %

56 780 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2024

Källängsvägen 28, 9 tr

Lägenhet
Lidingö / Näset, Lidingö kommun
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB

101 m²

5 rum

7 777 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr+10 %

54 455 kr/m²

Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Ambassadör Fastighetsmäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2024
profilfoto på mäklare
AnnaByman

Källängsvägen 36, 5tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

87 m²

3 rum

5 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 750 000 kr±0 %

54 598 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2024

Källängsvägen 61

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

115 m²

5 rum

4 633 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 7 500 000 kr+5 %

65 217 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2024
profilfoto på mäklare
MoaEnglund

Högnäsvägen 5

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

77,5 m²

3 rum

5 429 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr±0 %

52 903 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2024
profilfoto på mäklare
JonasPersson

Högnäsvägen 13

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

76,5 m²

3 rum

5 467 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 650 000 kr+14 %

47 712 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2024
profilfoto på mäklare
ChristopherSteen

Norrstigen 25

Villa
Lidingö, Islinge, Lidingö kommun
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty

312+36 m²

7 rum

1 614 m²

Slutpris 24 200 000 kr-3 %
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2024
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Källängsvägen 72

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

87 m²

4 rum

4 869 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 200 000 kr-1 %

48 276 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Bovägen 36, Bo- Gärde, Lidingö kommun
  • Såld 2 apr. 2024

Bovägen 36

Radhus
Bo- Gärde, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

125+7 m²

5 rum

191 m²
  • Uteplats

Slutpris 11 450 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

Sålt i mars 2024

Karins Allé 10, Näset, Lidingö kommun
  • Såld 25 mar. 2024

Karins Allé 10

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå

80,2 m²

3 rum

5 579 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 250 000 kr+1 %

65 461 kr/m²

Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2024

Högnäsvägen 8

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö

94,5 m²

4 rum

6 390 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 250 000 kr-2 %

55 556 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2024

Karins Allé 10

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

110 m²

4 rum

7 030 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 050 000 kr+4 %

64 091 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2024

Källängsvägen 7

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

74 m²

3 rum

4 038 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+14 %

54 054 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2024

Källängsvägen 32

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå

87 m²

4 rum

6 149 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr-5 %

48 276 kr/m²

Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå
Karins Allé 4 , Näset, Lidingö kommun
  • Såld 17 mar. 2024
profilfoto på mäklare
JakobJahkopson

Karins Allé 4

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

123 m²

5 rum

7 150 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 7 250 000 kr+1 %

58 943 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Blåklintsvägen 13, Lidingö, Lidingö kommun
  • Såld 12 mar. 2024

Blåklintsvägen 13

Villa
Lidingö, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå

145+46 m²

7 rum

809 m²

Slutpris 12 650 000 kr+1 %
Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2024

Källängsvägen 51

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

69 m²

3 rum

2 923 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 350 000 kr+3 %

48 551 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö

Visar 151 - 200 av 1016

Artiklar från Hemnet