Norrtälje kommun

Norrtälje kommun

Alla slutpriser för bostäder - Norrtälje kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

16 286 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Asteroidvägen 17 E, Solbacka, Norrtälje kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Asteroidvägen 17 E

Lägenhet
Solbacka, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

70 m²

3,5 rum

5 852 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

26 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Västanvik Långängsvägen 3, Västanvik, Norrtälje kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Västanvik Långängsvägen 3

Fritidshus
Västanvik, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

85 m²

3 rum

2 318 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Myrstigen 2, Ropnäs, Norrtälje kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Myrstigen 2

Fritidshus
Ropnäs, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

55 m²

3 rum

2 308 m²

Slutpris 1 750 000 kr-5 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Turhuvudsvägen 50, Singö, Norrtälje kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Turhuvudsvägen 50

Fritidshus
Singö, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

97+60 m²

7 rum

2 513 m²

Slutpris 6 250 000 kr-4 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Öringsvägen 13, Grisslehamn, Norrtälje kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Öringsvägen 13

Fritidshus
Grisslehamn, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

65 m²

4 rum

2 268 m²

Slutpris 2 350 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Bältartorpsgatan 8C, Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Bältartorpsgatan 8C

Lägenhet
Norrtälje, Norrtälje kommun
Magnusson Mäkleri Norrtälje AB

80 m²

3 rum

4 267 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 250 000 kr-6 %

28 125 kr/m²

Magnusson Mäkleri Norrtälje AB
Magnusson Mäkleri Norrtälje AB
Borgargatan 2C, Norrtälje stad - Grind, Norrtälje kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Borgargatan 2C

Lägenhet
Norrtälje stad - Grind, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

62,4 m²

2 rum

4 336 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 560 000 kr+1 %

25 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Hällsätravägen 35, Edsbro, Norrtälje kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Hällsätravägen 35

Fritidshus
Edsbro, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

55 m²

3 rum

2 412 m²

Slutpris 1 750 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JonasEricsson

Kungsgatan 20B

Lägenhet
Norrtälje, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

79,5 m²

3 rum

Slutpris 2 650 000 kr

33 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Hälsinghamnsvägen 54

Fritidshus
Hälsinghamn, Norrtälje kommun
Sjönära Fastigheter AB

70 m²

4 rum

2 740 m²

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Knuvenkroken 6, Rådmansö Rådmanby, Norrtälje kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Knuvenkroken 6

Fritidshus
Rådmansö Rådmanby, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

60 m²

3 rum

1 992 m²

Slutpris 1 900 000 kr+1 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Augusts väg 4, Västanvik, Norrtälje kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Augusts väg 4

Fritidshus
Västanvik, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

79+2 m²

4 rum

2 210 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Hafstoslingan 3

Fritidshus
Mellingeholm, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

62 m²

3 rum

2 200 m²

Slutpris 1 500 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Steninge byväg 27

Gård/Skog
Gottröra, Norrtälje kommun
Eklund Fastighetsmäkleri

148+35 m²

4 rum

3,4 ha

Slutpris 8 500 000 kr±0 %
Eklund Fastighetsmäkleri
Eklund Fastighetsmäkleri
Kyrkhultsvägen 5, Söderbykarl, Norrtälje kommun
  • Såld 9 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MatildaTengheden

Kyrkhultsvägen 5

Villa
Söderbykarl, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

84+81 m²

4 rum

1 576 m²

Slutpris 1 600 000 kr-11 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Balders båge 24J, Färsna, Norrtälje kommun
  • Såld 9 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MatildaTengheden

Balders båge 24J

Lägenhet
Färsna, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

66 m²

3 rum

5 302 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr+11 %

30 303 kr/m²

MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Laxvägen 7, Korgil, Norrtälje kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Laxvägen 7

Fritidshus
Korgil, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

58 m²

3 rum

2 638 m²

Slutpris 2 120 000 kr+18 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Vedastigen 5

Villa
Bergshamra, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

112 m²

5 rum

2 271 m²

Slutpris 4 320 000 kr+8 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Halaängsbacken 30, Björknäs, Norrtälje kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Halaängsbacken 30

Villa
Björknäs, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

75 m²

3 rum

2 357 m²

Slutpris 2 795 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026
profilfoto på mäklare
HannaForsberg

Balders Båge 8J

Lägenhet
Färsna, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

37 m²

1 rum

3 519 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 015 000 kr-3 %

27 432 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Tyko Wallins väg 5, Gräddö / Västanvik, Norrtälje kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Tyko Wallins väg 5

Fritidshus
Gräddö / Västanvik, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

109+50 m²

6 rum

6 047 m²

Slutpris 4 300 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Bältartorpsgatan 20A, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Bältartorpsgatan 20A

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

89 m²

3 rum

6 584 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

33 652 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Själbottna Storudden 3, Ljusterö, Norrtälje kommun
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PerJuhlin

Själbottna Storudden 3

Fritidshus
Ljusterö, Norrtälje kommun
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB

74 m²

3 rum

2 438 m²

Slutpris 3 200 000 kr±0 %
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB
Kjell Johansson Fastighetsbyrå AB
Lundmansgatan 9 C, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Lundmansgatan 9 C

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

39 m²

1 rum

2 283 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

33 205 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AndersLijsing

Utvägen 55

Villa
Norrtälje, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

136 m²

5 rum

Slutpris 4 250 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Arholmagatan 10, Norrtälje centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 7 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JohanW Karlsson

Arholmagatan 10

Lägenhet
Norrtälje centralt, Norrtälje kommun
GESON MÄKLARE

52,3 m²

2 rum

5 121 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 925 000 kr-30 %

17 686 kr/m²

GESON MÄKLARE
GESON MÄKLARE
Esplanaden 7 B, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 5 apr. 2026

Esplanaden 7 B

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

58,4 m²

2 rum

4 362 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 725 000 kr+1 %

29 538 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Kvarnvägen 7, Hallstavik, Norrtälje kommun
  • Såld 5 apr. 2026

Kvarnvägen 7

Villa
Hallstavik, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

132+9 m²

5 rum

899 m²

Slutpris 2 700 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Riala kyrkväg 13, Riala, Norrtälje kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Riala kyrkväg 13

Lägenhet
Riala, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

67,8 m²

3 rum

4 206 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 215 000 kr-6 %

17 920 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Stäpelmossevägen 46

Fritidshus
Singö, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

77 m²

4 rum

Slutpris 1 500 000 kr+25 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Grindvägen 4F, Grind, Norrtälje kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Grindvägen 4F

Lägenhet
Grind, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

91,5 m²

4 rum

6 879 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+6 %

22 951 kr/m²

Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Edsviksvägen 32, Grovstanäs, Norrtälje kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Edsviksvägen 32

Fritidshus
Grovstanäs, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

88+45 m²

3 rum

2 208 m²

Slutpris 2 600 000 kr-6 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Bäckavägen 12, Fjällboholmar, Norrtälje kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Bäckavägen 12

Fritidshus
Fjällboholmar, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

66 m²

3 rum

2 090 m²

Slutpris 1 640 000 kr-3 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Kvarnsjövägen 35, Björknäs, Norrtälje kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Kvarnsjövägen 35

Fritidshus
Björknäs, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

49 m²

3 rum

3 873 m²

Slutpris 1 100 000 kr+11 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Frötunagatan 11 C, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Frötunagatan 11 C

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

47,6 m²

1 rum

2 611 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+3 %

31 513 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Vettershaga byväg 5, Vettershaga - Bergshamra, Norrtälje kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Vettershaga byväg 5

Villa
Vettershaga - Bergshamra, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

215+280 m²

7 rum

2 126 m²

Slutpris 6 500 000 kr-7 %
Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SophiEriksson

Karlsängsvägen 51

Fritidshus
Karlsängen, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

42 m²

3 rum

3 191 m²

Slutpris 1 600 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ArjaJoelsson

Ljungvägen 6A

Lägenhet
Hallstavik, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

51 m²

2 rum

Slutpris 550 000 kr

10 784 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SophiEriksson

Lennart torstenssons väg 12B

Lägenhet
Norrtälje, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

59,2 m²

2 rum

Slutpris 1 700 000 kr

28 716 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Drottning Kristinas väg 42, Kvisthamra, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Drottning Kristinas väg 42

Villa
Kvisthamra, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

121+18 m²

5 rum

660 m²

Slutpris 5 195 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Flisbergen 150, Flisbergen, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Flisbergen 150

Fritidshus
Flisbergen, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

71+32 m²

3 rum

2 439 m²

Slutpris 3 150 000 kr+15 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Balders Båge 20 F, Färsna, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Balders Båge 20 F

Lägenhet
Färsna, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

81 m²

4 rum

6 437 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 175 000 kr-1 %

26 852 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Storängsvägen 1, Skebobruk, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Storängsvägen 1

Villa
Skebobruk, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

104+35 m²

4 rum

2 494 m²

Slutpris 1 375 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Esplanaden 18 B, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Esplanaden 18 B

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

59 m²

2 rum

2 504 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

31 356 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Solbacka Strandväg 38A, Solbacka Strand, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
HannaForsberg

Solbacka Strandväg 38A

Radhus
Solbacka Strand, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

140 m²

6 rum

7 428 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 610 000 kr+3 %

32 929 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Brandvaktsvägen 65, Björnö, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmmaBurman

Brandvaktsvägen 65

Villa
Björnö, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

144+50 m²

6 rum

1 003 m²

Slutpris 6 850 000 kr-1 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Nykvarnsvägen 4, Rånäs, Norrtälje kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JohannaKarlsson

Nykvarnsvägen 4

Villa
Rånäs, Norrtälje kommun
GESON MÄKLARE

78+97,5 m²

5 rum

1 199 m²

Slutpris 2 100 000 kr-4 %
GESON MÄKLARE
GESON MÄKLARE

Sålt i mars 2026

Fasternavägen 417, Fasterna, Norrtälje kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Fasternavägen 417

Villa
Fasterna, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

151 m²

4 rum

1 953 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Lundmansgatan 13 A 1303, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Lundmansgatan 13 A 1303

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

95 m²

4 rum

4 337 kr/mån

Slutpris 2 675 000 kr-1 %

28 158 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Esplanaden 21 B, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Esplanaden 21 B

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

58,7 m²

2 rum

4 634 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr±0 %

30 664 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet