Söderhamns kommun

Söderhamns kommun

Alla slutpriser för bostäder - Söderhamns kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 065 sålda bostäder

Sålt i september 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2018

Sandbacken 818

Fritidshus
SANDARNE, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

56 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 75 000 kr-50 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2018

Åängsvägen 34

Villa
LJUSNE, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

129+8 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2018

Aspvägen 18

Villa
LJUSNE, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

115+115 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 850 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Ringvägen 9D, Klossdammen, Söderhamns kommun
  • Såld 28 sep. 2018

Ringvägen 9D

Lägenhet
Klossdammen, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

60 m²

2 rum

2 884 kr/mån

Slutpris 690 000 kr+16 %

11 500 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2018

Abraham Bäckgatan 6

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

62 m²

2 rum

3 013 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+18 %

11 290 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Bersvägen 25, Söderala - Bers, Söderhamns kommun
  • Såld 27 sep. 2018

Bersvägen 25

Villa
Söderala - Bers, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

140+22 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2018

Norrbo 231

Villa
Stråtjära, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

72 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 550 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Malenedal 740, Söderhamn, Söderhamns kommun
  • Såld 25 sep. 2018

Malenedal 740

Villa
Söderhamn, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

285 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 300 000 kr-19 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2018

Nymålavägen 158

Radhus
Nymåla, Söderhamns kommun

62,5 m²

2 rum

3 555 kr/mån

Slutpris 400 000 kr-16 %

6 400 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Söderhamn
Fabriksvägen 2, Bergvik, Söderhamns kommun
  • Såld 24 sep. 2018

Fabriksvägen 2

Villa
Bergvik, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

93+64 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 735 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2018

Götgatan 18

Villa
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

172+90 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2018

Vi 329

Villa
Trönödal, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

124+122 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 300 000 kr-24 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2018

Baggargatan 32 B

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

54 m²

2 rum

4 161 kr/mån

Slutpris 300 000 kr-14 %

5 556 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2018

Lötgärdesvägen 88

Villa
MARMAVERKEN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

118+60 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2018

Brolinsvägen 12

Villa
STUGSUND, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

112+70 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 120 000 kr+25 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Kaptensgatan 9B, Centrum, Söderhamns kommun
  • Såld 21 sep. 2018

Kaptensgatan 9B

Lägenhet
Centrum, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

71 m²

3 rum

4 185 kr/mån

Slutpris 825 000 kr+50 %

11 620 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2018

Trossvägen 5

Villa
Söderhamn, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

129+54 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr+16 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2018

Ringvägen 9E

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

59,5 m²

2 rum

2 681 kr/mån

Slutpris 625 000 kr+28 %

10 504 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2018

Djupvikavägen 6

Fritidshus
Ljusne, Söderhamns kommun

62 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 315 000 kr+14 %
Svensk Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2018

Abraham Bäckgatan 9D

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

72,5 m²

3 rum

4 368 kr/mån

Slutpris 675 000 kr+23 %

9 310 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2018

Rösten 417

Villa
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

210+131 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-18 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2018

Babordsvägen 3

Villa
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

133+19 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 025 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2018

Kaptensgatan 9B

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

71 m²

3 rum

4 185 kr/mån

Slutpris 750 000 kr+36 %

10 563 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2018

Köpmangatan 22 B

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

54,5 m²

2 rum

2 754 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+18 %

12 844 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2018

Gamla Gävlevägen 28

Villa
STRÅTJÄRA, Söderhamns kommun

153+45 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2018

Rondellen 19

Tomt
Jonskär, Söderhamns kommun

1 556 m²

Slutpris 65 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2018

Marmen Gröntuvan 890

Fritidshus
MARMAVERKEN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

37 m²

1 rum

0 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+26 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Åkervägen 37, Söderala, Söderhamns kommun
  • Såld 11 sep. 2018

Åkervägen 37

Villa
Söderala, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

124+100 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2018

Norrtullsgatan 29 B

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

75 m²

3 rum

3 501 kr/mån

Slutpris 770 000 kr+31 %

10 267 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2018

Norrtullsgatan 31 B

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

70 m²

3 rum

4 130 kr/mån

Slutpris 500 000 kr+5 %

7 143 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2018

Mossbergsvägen 8

Villa
NORR, Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

150+6 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+27 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Kompanivägen 10, Mohed, Söderhamns kommun
  • Såld 9 sep. 2018

Kompanivägen 10

Villa
Mohed, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

125+123 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+15 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2018

Härjedalsvägen 7

Radhus
KLOSSDAMMEN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

117+19 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 sep. 2018

Rostugnsvägen 11

Villa
Ljusne, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

80 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 320 000 kr+51 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 sep. 2018

Norrtullsgatan 23A

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

70 m²

2 rum

3 711 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+22 %

8 571 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2018

Prästgrundet

Fritidshus
SKÄRGÅRDEN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

30 m²

1 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 210 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Blåmesvägen 27, Långvikens fritidsområde, Söderhamns kommun
  • Såld 6 sep. 2018

Blåmesvägen 27

Fritidshus
Långvikens fritidsområde, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

54 m²

0 kr/mån

Slutpris 1 027 500 kr-26 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2018

Västra vägen 5C

Radhus
Norrala, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

80+40 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 660 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Florkvarn 410, Mohed, Söderhamns kommun
  • Såld 4 sep. 2018

Florkvarn 410

Fritidshus
Mohed, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

70 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-18 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2018

Kultebo 522

Fritidshus
Ljusne, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

95 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-26 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Svarvarvägen 21, Ljusne, Söderhamns kommun
  • Såld 3 sep. 2018

Svarvarvägen 21

Villa
Ljusne, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

126+66 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 595 000 kr-15 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Tremyravägen 23, Stugsund, Söderhamns kommun
  • Såld 1 sep. 2018

Tremyravägen 23

Villa
Stugsund, Söderhamns kommun

47+16 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+3 %
Hemverket AB

Sålt i augusti 2018

Babordsvägen 10, Stugsund, Söderhamns kommun
  • Såld 31 aug. 2018

Babordsvägen 10

Villa
Stugsund, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

153 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+17 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Ringvägen 7E, Klossdammen, Söderhamns kommun
  • Såld 31 aug. 2018

Ringvägen 7E

Lägenhet
Klossdammen, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

60 m²

3 014 kr/mån

Slutpris 580 000 kr+10 %

9 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 aug. 2018

Abraham Bäckgatan 13 B

Lägenhet
Söderhamn, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

37 m²

1 rum

2 094 kr/mån

Slutpris 240 000 kr+23 %

6 486 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2018

Norrtullsgatan 21 c

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

128,3 m²

5 rum

6 457 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

9 353 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Kjerattvägen 17, Sandarne, Söderhamns kommun
  • Såld 29 aug. 2018

Kjerattvägen 17

Lägenhet
Sandarne, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

68 m²

2 rum

3 813 kr/mån

Slutpris 680 000 kr-2 %

10 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2018

Losjö 104

Fritidshus
NORRALA, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

81 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 625 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2018

Norrtullsgatan 21c

Lägenhet
SÖDERHAMN, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

128 m²

5 rum

6 194 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

8 594 kr/m²

Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2018

Villavägen 7

Villa
SÖDERALA, Söderhamns kommun
Fastighetsbyrån Söderhamn

100+114 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 275 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Söderhamn
Fastighetsbyrån Söderhamn

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet