Mälardalen
Mälardalen; Villor
Alla slutpriser för villor - Mälardalen
Hitta en lokal mäklare!
Se vilka som sålt i området.
Vill du veta vad din bostad är värd?
Värdeindikation på din bostad
Sålt i maj 2026
Maps Data: Google © 2026
Örnvägen 10
Vega, Västerås kommun
120+118 m²
8 rum
Slutpris 5 795 000 kr±0 %
Widerlöv Västerås

Skogsvägen 53
Bålsta-Krägga, Håbo kommun
49 m²
2 rum
- Uteplats
Slutpris 2 550 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Bålsta/Bro

Slottsviksvägen 13
Mariefred/Edeby, Strängnäs kommun
68 m²
4 rum
Slutpris 3 350 000 kr+5 %
SkandiaMäklarna Strängnäs

Andvägen 5
Bålsta - Västerängen, Håbo kommun
138 m²
7 rum
Slutpris 3 525 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Bålsta
Maps Data: Google © 2026
Barnängsgatan 21
Lövboås, Hallstahammars kommun
165+21 m²
6 rum
Slutpris 2 550 000 kr+2 %
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Kolmilavägen 10
Nyckelön, Västerås kommun
70 m²
3 rum
Slutpris 3 050 000 kr+11 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Siktvägen 15
Kungsör, Kungsörs kommun
92+92 m²
4 rum
- Uteplats
Slutpris 1 900 000 kr-21 %
Fastighetsbyrån Köping
Maps Data: Google © 2026
Origovägen 6
Skälby, Västerås kommun
158+60 m²
5 rum
Slutpris 7 000 000 kr
Widerlöv Västerås
Maps Data: Google © 2026
Nannas väg 20
Irsta, Västerås kommun
142 m²
6 rum
Slutpris 3 285 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Bandygatan 39
Rönnby, Västerås kommun
164+19 m²
6 rum
Slutpris 5 200 000 kr
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
SVEABORGSVÄGEN 38
Västerås, Västerås kommun
90 m²
5 rum
Slutpris 3 000 000 kr
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Ullvigatan 7
Irsta, Västerås kommun
169+145 m²
6 rum
Slutpris 5 500 000 kr+10 %
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Smedsbostigen 7
Dingtuna, Västerås kommun
163 m²
6 rum
Slutpris 3 185 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Västerås

Barrvägen 12
Strängnäs, Strängnäs kommun
79+90 m²
3 rum
Slutpris 3 600 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Strängnäs
Maps Data: Google © 2026
Yllevägen 3
Brunna, Upplands-Bro kommun
155 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 5 500 000 kr±0 %
Wingenblixt Mäklarbyrå
Maps Data: Google © 2026
Munkhammar Torpet
Kvicksund, Eskilstuna kommun
62 m²
2 rum
Slutpris 1 500 000 kr+26 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Kvarnvägen 16
Kjula, Eskilstuna kommun
125+11 m²
5 rum
Slutpris 2 950 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

Utgårdsgatan 47
Irsta, Västerås kommun
84+84 m²
4 rum
Slutpris 3 975 000 kr±0 %
Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Fornminnesvägen 6
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
118 m²
4 rum
Slutpris 1 345 000 kr
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
LINDHEMSVÄGEN 1
Strömsholm, Hallstahammars kommun
99+99 m²
6 rum
Slutpris 2 760 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Kyrkvägen 48
Kjula / Jäder, Eskilstuna kommun
110+82 m²
5 rum
Slutpris 3 095 000 kr±0 %
Eskils Fastighetsförmedling

Vargvägen 20
Bålsta Södra Västerdalen, Håbo kommun
124+40 m²
6 rum
Slutpris 4 850 000 kr+3 %
HusmanHagberg Håbo
Maps Data: Google © 2026
Påskliljevägen 1
Västerås, Västerås kommun
123+27 m²
5 rum
Slutpris 3 365 000 kr-9 %
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Kyrkbytorp 9
Bro, Upplands-Bro kommun
94 m²
5 rum
Slutpris 3 200 000 kr
Fastighetsbyrån Upplands-Bro

Älunda Almhagen 1
Hållsta, Eskilstuna kommun
145+15 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 3 200 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Överselövägen 6
Stallarholmen, Strängnäs kommun
80 m²
4 rum
Slutpris 1 500 000 kr
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

Sävstigen 1
Strängnäs, Strängnäs kommun
117 m²
5 rum
Slutpris 4 850 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Strängnäs/Mariefred
Maps Data: Google © 2026
Skulptörvägen 7
Erikslund, Västerås kommun
125 m²
5 rum
Slutpris 3 450 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Västerås

Värngatan 1
Sörgärdet, Strängnäs kommun
155+15 m²
5 rum
Slutpris 7 500 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Strängnäs

Boglösa Hemsta 2
Boglösa, Enköpings kommun
159+50 m²
6 rum
Slutpris 4 225 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Enköping

Braxvägen 13
Märsön, Enköpings kommun
46 m²
2 rum
Slutpris 1 750 000 kr-3 %
Mäklarhuset Enköping

Uddvägen 4
Bålsta - Frösundavik, Håbo kommun
156 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 6 845 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Bålsta

Vabro 1
Strängnäs, Strängnäs kommun
105 m²
Slutpris 2 600 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Strängnäs/Mariefred
Maps Data: Google © 2026
Åsvägen 18
Lustigkulla, Hallstahammars kommun
135+8 m²
3 rum
Slutpris 1 520 000 kr+22 %
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

Valskogsvägen 15
Köping, Kungsörs kommun
132+5 m²
6 rum
Slutpris 1 800 000 kr+29 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

Gryta Eningböle 31
Örsundsbro, Enköpings kommun
173+71 m²
5 rum
Slutpris 5 695 000 kr±0 %
Notar Mäklare Uppsala

Borsöknavägen 70
Borsökna, Eskilstuna kommun
120 m²
4 rum
- Balkong
- Uteplats
Slutpris 5 500 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Sundtorp 1
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
224+86 m²
5 rum
Slutpris 5 750 000 kr±0 %
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Ullgarnsvägen 10
Skälby, Västerås kommun
204+65 m²
6 rum
Slutpris 5 900 000 kr-2 %
Widerlöv Västerås

Barometergatan 57
Talltorp, Västerås kommun
117+5 m²
4 rum
Slutpris 4 600 000 kr-3 %
Mäklarcentrum
Maps Data: Google © 2026
Stenuddsvägen 6
Hällby, Eskilstuna kommun
114+50 m²
4 rum
Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Husrum Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Västjädravägen 4C
Västerås, Västerås kommun
122+122 m²
8 rum
Slutpris 3 475 000 kr+16 %
HusmanHagberg Västerås

Gränsgatan 10
Mariefred, Strängnäs kommun
158+54 m²
5 rum
- Uteplats
Slutpris 12 600 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred

Sjöhammarvägen 1
Kvicksund, Eskilstuna kommun
124+55 m²
5 rum
Slutpris 4 995 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Nansengatan 1
Vega, Västerås kommun
174+63 m²
6 rum
Slutpris 7 250 000 kr+12 %
Mäklarringen Eskilstuna

Tjädervägen 7
Stadsskogen, Strängnäs kommun
146+1 m²
6 rum
- Uteplats
Slutpris 4 200 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Strängnäs/Mariefred
Maps Data: Google © 2026
Åsvägen 2
Lustigkulla, Hallstahammars kommun
158+90 m²
7 rum
Slutpris 4 700 000 kr
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Biskop Nils väg 34
Stäket, Järfälla kommun
180+9 m²
6 rum
Slutpris 6 000 000 kr-8 %
Mäklarringen Järfälla

Betongvägen 5
Bålsta - Dalängen, Håbo kommun
143 m²
5 rum
Slutpris 4 290 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Bålsta