Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Värmdö

Svensk Fastighetsförmedling Värmdö

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
3 rum villa på Lostigen 13 Värmdövik, Värmdö kommun - bild 1
3 rum villa på Lostigen 13 Värmdövik, Värmdö kommun - bild 2
3 rum villa på Lostigen 13 Värmdövik, Värmdö kommun - bild 3
3 rum villa på Lostigen 13 Värmdövik, Värmdö kommun - bild 4
3 rum villa på Lostigen 13 Värmdövik, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:30

Lostigen 13

Villa
Värmdövik, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
6 690 000 kr
125 m²
3 rum
2 093 m² tomt

Välkommen till Lostigen 13 – ett hem utöver det vanliga där modern elegans möter rustik charm. Här bor du i en smakfullt inredd villa om ca 125 kvm, byggt i ett plan med en praktisk loftvåning. Den öppna planlösningen och de generösa sällskapsytorna skapar en härlig rymd och en luftig atmosfär som genomsyrar hela hemmet. Redan utifrån möts du av den karaktärsfulla exteriören och invändigt…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 rum vinterbonat fritidshus på Kryssvägen 22 Kopparmora, Värmdö kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Kryssvägen 22 Kopparmora, Värmdö kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Kryssvägen 22 Kopparmora, Värmdö kommun - bild 3
3 rum vinterbonat fritidshus på Kryssvägen 22 Kopparmora, Värmdö kommun - bild 4
3 rum vinterbonat fritidshus på Kryssvägen 22 Kopparmora, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:45

Kryssvägen 22

Fritidshus
Kopparmora, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 990 000 kr
67 m²
3 rum
2 082 m² tomt

Välkommen till en stilfullt renoverat fritidshus i mycket gott skick, belägen på en charmig och variationsrik tomt med både nivåskillnader och olika karaktärer. Här möts du av en genomtänkt utemiljö där varje del av tomten erbjuder sin egen upplevelse. Den nedre delen av tomten består av en generös och plan gräsmatta, perfekt för lek, spel och barfotaspring under sommarens varma dagar. Tomten…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 rum lägenhet på Meitens väg 5 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Meitens väg 5 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Meitens väg 5 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Meitens väg 5 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Meitens väg 5 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:15

Meitens väg 5

Lägenhet
Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 495 000 kr
40 m²
1 rum
3 532 kr/mån
37 375 kr/m²

Välkommen till omtyckta brf Båtsmannen och denna smart planerade lägenhet om 40 kvm. Här erbjuds ett rymligt allrum med sovalkov, ett kök med plats för matgrupp, en stor klädkammare, hall samt ett fullt utrustat och stambytt badrum. Den generösa sovalkoven ger gott om plats och kan enkelt skärmas av för att skapa ett mer avskilt sovrum. Lägenheten är bekvämt belägen en halv trappa upp och de…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 rum vinterbonat fritidshus på Falkbovägen 4 Ingaröstrand, Värmdö kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Falkbovägen 4 Ingaröstrand, Värmdö kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Falkbovägen 4 Ingaröstrand, Värmdö kommun - bild 3
3 rum vinterbonat fritidshus på Falkbovägen 4 Ingaröstrand, Värmdö kommun - bild 4
3 rum vinterbonat fritidshus på Falkbovägen 4 Ingaröstrand, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 10:30

Falkbovägen 4

Fritidshus
Ingaröstrand, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 990 000 kr
55 m²
3 rum
2 283 m² tomt

I den härliga skärgården på Ingarö hittar vi detta fräscha fritidshus om 55 kvm med tillhörande friggebod om ca 10 kvm samt en redskapsbod för alla prylar. Halva tomten består av skön gräsmatta med lummiga träd och den andra halvan är ren och lättskött naturtomt med härliga furor mot flata hällar där barnen kan springa fritt. Föreningen har även båtplatser som ligger på olika platser i området…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 rum lägenhet på Edla Sofias gata 14 Gustavsberg, Värmdö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Edla Sofias gata 14 Gustavsberg, Värmdö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Edla Sofias gata 14 Gustavsberg, Värmdö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Edla Sofias gata 14 Gustavsberg, Värmdö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Edla Sofias gata 14 Gustavsberg, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Edla Sofias gata 14

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 595 000 kr
65 m²
3 rum
vån 8/13
6 003 kr/mån
55 308 kr/m²

Varmt välkommen till hemmet som kommer kännas tidlöst och klassiskt i många år! På Edla Sofias gata 14 finner du denna ljusa och välplanerade trea på våning 8 med härlig balkongutsikt mot Farstaviken. Väl inne i bostaden möts du av en rymlig hall med bra förvaring. Hallen leder dig sedan vidare till köket som i öppen planlösning med vardagsrummet skapar härliga sociala ytor där hela familjen…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
4 rum villa på Centrumvägen 9 Hemmesta, Värmdö kommun - bild 1
4 rum villa på Centrumvägen 9 Hemmesta, Värmdö kommun - bild 2
4 rum villa på Centrumvägen 9 Hemmesta, Värmdö kommun - bild 3
4 rum villa på Centrumvägen 9 Hemmesta, Värmdö kommun - bild 4
4 rum villa på Centrumvägen 9 Hemmesta, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Centrumvägen 9

Villa
Hemmesta, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 750 000 kr
75 + 17 m²
4 rum
902 m² tomt

Välkommen till denna trevliga familjevilla i ett plan belägen på Centrumvägen 9 i populära Hemmesta. Denna bostad är i ett behov av renovering vilket ger dig som köpare en fantastisk möjlighet att skapa din drömbostad där endast fantasin sätter gränserna. När du kommer in i bostaden möts du av en rymlig hall med direkt anslutning till en WC. Vidare kommer du in i vardagsrummet som är en naturlig…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 rum lägenhet på Stig Lindbergs Gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Stig Lindbergs Gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Stig Lindbergs Gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Stig Lindbergs Gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Stig Lindbergs Gata 19B Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 5

Stig Lindbergs Gata 19B

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 595 000 kr
39 m²
1 rum
vån 1/7
4 872 kr/mån
40 897 kr/m²

Välkommen till en modern lägenhet i centrala hamnområdet i Gustavsberg. Lägenhetens arkitektur karaktäriseras av strävan att tillsammans med modern lyx bevara den industriella känslan hos den gamla anrika fabriksbyggnaden med dess takbalkar, pelare och generösa takhöjd. Totalt får du ca 39 kvm att bo på och en direkt närhet till hamnen och havet! Lägenheten är modernt inredd med stilrena…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
6 rum villa på Stavsnäsvägen 141A Strömma, Värmdö kommun - bild 1
6 rum villa på Stavsnäsvägen 141A Strömma, Värmdö kommun - bild 2
6 rum villa på Stavsnäsvägen 141A Strömma, Värmdö kommun - bild 3
6 rum villa på Stavsnäsvägen 141A Strömma, Värmdö kommun - bild 4
6 rum villa på Stavsnäsvägen 141A Strömma, Värmdö kommun - bild 5

Stavsnäsvägen 141A

Villa
Strömma, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
10 990 000 kr
124 + 8 m²
6 rum
4 042 m² tomt

Nu har du chansen att förvärva en unik fastighet vid Strömma Kanals mynning – en plats där naturen möter havet i en enastående skärgårdsidyll. Denna strandtomt erbjuder en vacker sluttande trädgård som leder ner till en rymlig gräsmatta, vidare till strandkanten och havet. Fastigheten har ett fantastiskt läge med sol under stora delar av dagen och erbjuder total avkoppling och privatliv. Den…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
3 rum lägenhet på Meitens väg 13 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Meitens väg 13 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Meitens väg 13 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Meitens väg 13 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Meitens väg 13 Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:00

Meitens väg 13

Lägenhet
Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 995 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/3
6 923 kr/mån
25 577 kr/m²

Nu har du chansen att flytta in i en rymlig gaveltrea i Brf Båtsmannen! Lägenheten är 78 kvm och ligger på andra våningen, med balkong i härligt söderläge – perfekt för både morgonsol och kvällshäng. Tack vare sitt gavelläge får bostaden ett extra fint ljusinsläpp från flera håll. Bostaden erbjuder ett kök med matplats, generöst vardagsrum, två stora sovrum och ett stilrent, nyrenoverat badrum.…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
5 rum villa på Rogestavägen 30 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 1
5 rum villa på Rogestavägen 30 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 2
5 rum villa på Rogestavägen 30 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 3
5 rum villa på Rogestavägen 30 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 4
5 rum villa på Rogestavägen 30 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 5

Rogestavägen 30

Villa
Mörtnäs, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
5 995 000 kr
116 + 127 m²
5 rum
1 353 m² tomt

Hemtrevlig villa i eftertraktade och barnvänliga Mörtnäs, ett område där barnen tryggt kan leka fritt och smidigt springa mellan hem och nya vänner. Bostaden är smart planerad och erbjuder på entréplanet tre sovrum, ljust vardagsrum, matrum, kök, badrum samt gästtoalett. Här finns generösa och inbjudande sällskapsytor som skapar en naturlig samlingsplats för både vardag och fest. På…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
2 rum villa på Torsbyslingan 42 Torsby, Värmdö kommun - bild 1
2 rum villa på Torsbyslingan 42 Torsby, Värmdö kommun - bild 2
2 rum villa på Torsbyslingan 42 Torsby, Värmdö kommun - bild 3
2 rum villa på Torsbyslingan 42 Torsby, Värmdö kommun - bild 4
2 rum villa på Torsbyslingan 42 Torsby, Värmdö kommun - bild 5

Torsbyslingan 42

Villa
Torsby, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 750 000 kr
25 m²
2 rum
1 391 kr/mån

Unikt studiohus med helt egen stor och solig tomt på ca 300 kvm. Här bor du som vill ha den sköna formen av ägande genom bostadsrättsförening men ändå ha ett helt eget hus, utan att bo vägg i vägg med någon granne. Denna minivilla har en väldigt låg avgift på 1391 kr/mån och mäter hela 25 kvm i entréplanet och ca 9 kvm på loftet. Du har en stor egen altan med utgång från köket, rakt ut i solläget…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 rum fritidshus på Orrspelsvägen 11 Saltarö, Värmdö kommun - bild 1
1 rum fritidshus på Orrspelsvägen 11 Saltarö, Värmdö kommun - bild 2
1 rum fritidshus på Orrspelsvägen 11 Saltarö, Värmdö kommun - bild 3
1 rum fritidshus på Orrspelsvägen 11 Saltarö, Värmdö kommun - bild 4
1 rum fritidshus på Orrspelsvägen 11 Saltarö, Värmdö kommun - bild 5

Orrspelsvägen 11

Fritidshus
Saltarö, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 995 000 kr
26 m²
1 rum
2 506 m² tomt

På Orrspelsvägen 11 hittar du denna charmiga fastighet som bjuder på en härlig blandning av natur och grönska – solvarma berghällar, mjuka gräsytor och en omgivning som andas lugn och harmoni. På fastigheten finns idag ett mindre hus på 26 kvm som är i ett behov av renovering men som kan förvandlas till ett fantastisk sommarhus, här är det fantasin som sätter gränserna. På tomten finns även ett…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
2 rum lägenhet på Ursula Printz Gata 6 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ursula Printz Gata 6 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ursula Printz Gata 6 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ursula Printz Gata 6 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ursula Printz Gata 6 Porslinskvarteren, Värmdö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Ursula Printz Gata 6

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
1 990 000 kr
39 m²
2 rum
vån 5/5
4 580 kr/mån
51 026 kr/m²

På Ursula Printz gata 6 mitt i Gustavsbergs anrika porslinskvarter finner vi denna tvåa högst upp i huset. Här erbjuds genomgående moderna material i ljusa toner som du enkelt anpassar efter din egen stil. Kök och vardagsrum i öppen planlösning med ett härligt ljus från de stora fönsterna, sovrummet är väl rymligt med plats för garderob och även det stilrena badrummet är luftigt med kombinerad…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
4 rum parhus på Aspviksvägen 16L Betsede, Värmdö kommun - bild 1
4 rum parhus på Aspviksvägen 16L Betsede, Värmdö kommun - bild 2
4 rum parhus på Aspviksvägen 16L Betsede, Värmdö kommun - bild 3
4 rum parhus på Aspviksvägen 16L Betsede, Värmdö kommun - bild 4
4 rum parhus på Aspviksvägen 16L Betsede, Värmdö kommun - bild 5

Aspviksvägen 16L

Radhus
Betsede, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
5 990 000 kr
110 m²
4 rum
7 551 kr/mån
54 455 kr/m²

Vid Gustavsberg i natursköna Betsede finner vi detta moderna parhus i två plan. Denna förening har låg belåning och väldigt låga avgifter som inkluderar uppvärmning samt att två p-platser ingår i avgiften, du betalar bara för hushålls-el, försäkring. Behöver du bredband och laddstolpe så väljer du till det. I bostaden så möts man av en generös takhöjd på 3 meter, det skapar en härlig rymd med…

Premium
Uteplats
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
tomt på Svanströms väg 11 Södernäs, Värmdö kommun - bild 1
tomt på Svanströms väg 11 Södernäs, Värmdö kommun - bild 2
tomt på Svanströms väg 11 Södernäs, Värmdö kommun - bild 3
tomt på Svanströms väg 11 Södernäs, Värmdö kommun - bild 4
tomt på Svanströms väg 11 Södernäs, Värmdö kommun - bild 5

Svanströms väg 11

Tomt
Södernäs, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
4 500 000 kr
3 435 m²

Försäljning av fem tomter i den norra delen av Södernäs som heter Svanvik. Svanvik är beläget strax innan den lilla bron mellan Södernäs och Norrnäs. Svanströms väg går längs vattnet och känslan av en promenad längs en grusad väg i lantlig skärgårdsmiljö är svårslagen. Detta område kommer att bli ett nytt och exklusivt villa-/fritidsområde för den som har höga krav på läge och område. Tomterna…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
tomt på Isälvsvägen 16 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 1
tomt på Isälvsvägen 16 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 2
tomt på Isälvsvägen 16 Mörtnäs, Värmdö kommun - bild 3