Älvdalens kommun

Älvdalens kommun

Kommande bostäder - Älvdalens kommun

Kommande bostäder är på gång att säljas och vanligtvis snart till salu. Läs mer om bostaden på Hemnet och kontakta mäklaren för att få veta mer om en kommande försäljning du är intresserad av.

Sorterad på nyast först

12 kommande bostäder

lägenhet på Parkbyvägen Idre fjäll, Älvdalens kommun - bild 1
lägenhet på Parkbyvägen Idre fjäll, Älvdalens kommun - bild 2
lägenhet på Parkbyvägen Idre fjäll, Älvdalens kommun - bild 3
lägenhet på Parkbyvägen Idre fjäll, Älvdalens kommun - bild 4
lägenhet på Parkbyvägen Idre fjäll, Älvdalens kommun - bild 5
Kommande

Parkbyvägen

Lägenhet
Idre fjäll, Älvdalens kommun
Malin Bäckrud Fastighetsförmedling AB
2 490 000 kr

Välkommen till Fjällplatån på Idre fjäll! Som en naturlig förlängning av populära Idre Fjällvy i området Parkbyn växer nu Fjällplatån fram. Ett nytt område med attraktiva skidhem i ski-in/ski-out-läge, med storslagen utsikt och fjällens äventyr precis utanför dörren. Anmäl intresse redan nu för kontinuerlig information fram till säljstart. Lägenheterna planeras noggrant med fokus på hög…

Premium
Malin Bäckrud Fastighetsförmedling AB
Malin Bäckrud Fastighetsförmedling AB
Drevdagen, Älvdalens kommun
Kommande

Storegga 2

Fritidshus
Drevdagen, Älvdalens kommun
Fastighetsbyrån Idre
1 900 000 kr
159 + 60 m²
5 rum
1 765 m² tomt
Fastighetsbyrån Idre
Fastighetsbyrån Idre
6 rum fritidshus på Bergsbyvägen 36 B Bergsbyn, Älvdalens kommun - bild 1
6 rum fritidshus på Bergsbyvägen 36 B Bergsbyn, Älvdalens kommun - bild 2
6 rum fritidshus på Bergsbyvägen 36 B Bergsbyn, Älvdalens kommun - bild 3
6 rum fritidshus på Bergsbyvägen 36 B Bergsbyn, Älvdalens kommun - bild 4
6 rum fritidshus på Bergsbyvägen 36 B Bergsbyn, Älvdalens kommun - bild 5
Kontakta mig vid intresse!

Anton Flensburg

Flensburg Real Estate

Objektsbild
Kommande

Bergsbyvägen 36 B

Fritidshus
Bergsbyn, Älvdalens kommun
Pris på förfrågan
138 m²
6 rum
7 550 kr/mån

Fjällodge med storslagen rymd och steneldstad – panoramavy, bastu och terrass i väster. På fjällsidan i Idre Bergsbyn ligger denna arkitektritade lodge med ca 5,5 meter i nock, generösa panoramafönster och en pampig eldstad som sätter tonen för hela boendet. Ett fjällhem där arkitektur, materialval och rymd samspelar – skapat för både umgänge och återhämtning, året om. För rätt köpare finns…

Max
Uteplats
Anton Flensburg
Anton FlensburgFlensburg Real Estate
Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun
Kommande

Polarisvägen 32

Tomt
Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun
Pris på förfrågan
1 649 m²
9 rum villa på Lupusvägen 6 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 1
9 rum villa på Lupusvägen 6 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 2
9 rum villa på Lupusvägen 6 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 3
9 rum villa på Lupusvägen 6 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 4
9 rum villa på Lupusvägen 6 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 5
Kontakta mig vid intresse!

Anton Flensburg

Flensburg Real Estate

Objektsbild
Kommande

Lupusvägen 6

Villa
Himmelfjäll, Älvdalens kommun
Pris på förfrågan
219 + 10 m²
9 rum
1 206 m² tomt

Fjällfastighet i toppklass – Huvudresidens, Gästresidens & Wellnesshus med uthyrningsmöjlighet. Ett hem i fjällen – med tre fristående hus på samma tomt. Här möts utsikt över fjäll och skog, moderna bekvämligheter och en flexibilitet som gör att fastigheten fungerar lika bra för familjeliv som för uthyrning och investering. Utforska fler bilder, planritning och hela beskrivningen via vår…

Max
Anton Flensburg
Anton FlensburgFlensburg Real Estate
5 rum villa på Orbitsvägen 13 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 1
5 rum villa på Orbitsvägen 13 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 2
5 rum villa på Orbitsvägen 13 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 3
5 rum villa på Orbitsvägen 13 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 4
5 rum villa på Orbitsvägen 13 Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 5
Kommande

Orbitsvägen 13

Villa
Himmelfjäll, Älvdalens kommun
Pris på förfrågan
199 + 42 m²
5 rum
1 311 m² tomt

Ett fjällhem för livsnjutare – panoramavy, lounge, vinkällare och badrum med fjällutsikt. På en höjd i Idre Himmelfjäll reser sig denna villa där generösa sociala ytor möter fjällens dramatik. Här njuter du av panoramavyer från vardagsrum, badrum och bastu, en terrass i bästa solläge och detaljer som förvandlar huset till något utöver det vanliga – som en elegant inglasad vinkällare och ett…

Premium
Grövelsjöfjällen, Älvdalens kommun
Kommande

Renstigen 6

Fritidshus
Grövelsjöfjällen, Älvdalens kommun
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
2 200 000 kr
33 + 11 m²
3 rum
1 031 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
Orrstigen, Älvdalens kommun
Kommande

Orrstigen 37D

Lägenhet
Orrstigen, Älvdalens kommun
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
1 550 000 kr
34 + 7 m²
2 rum
vån 2/2
1 574 kr/mån
45 588 kr/m²
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
Idre, Älvdalens kommun
Kommande

Orrstigen 35

Lägenhet
Idre, Älvdalens kommun
Lejons Mäkleri
3 695 000 kr
116 m²
vån 1/2
4 553 kr/mån
31 853 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Lejons Mäkleri
Lejons Mäkleri
Idre, Älvdalens kommun
Kommande

Orrstigen 37

Lägenhet
Idre, Älvdalens kommun
Lejons Mäkleri
1 495 000 kr
34 m²
2 rum
vån 2/2
1 334 kr/mån
43 971 kr/m²
Lejons Mäkleri
Lejons Mäkleri
5 rum vinterbonat fritidshus på Cygnusvägen 4 Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 1
5 rum vinterbonat fritidshus på Cygnusvägen 4 Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 2
5 rum vinterbonat fritidshus på Cygnusvägen 4 Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun - bild 3
Kommande

Cygnusvägen 4

Fritidshus
Idre Himmelfjäll, Älvdalens kommun
Dal & Fjäll Mäklare AB
5 100 000 kr
138 + 35 m²
5 rum
Plus
Uteplats
Dal & Fjäll Mäklare AB
Dal & Fjäll Mäklare AB
Grövelsjön, Älvdalens kommun
Kommande

Fjällbranten 6 Övre Storsätern

Tomt
Grövelsjön, Älvdalens kommun
Fastighetsbyrån Idre
1 250 000 kr
1 985 m²
Fastighetsbyrån Idre
Fastighetsbyrån Idre

Visar alla 12

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet