Mora kommun

Mora kommun

Bostäder till salu - Mora kommun

Sortera på

78 bostäder till salu

Augusti 2025

Utmeland, Mora kommun

Starvägen 9

Tomt
Utmeland, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
395 000 kr
1 050 m²
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora

Juli 2025

5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 1
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 2
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 3
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 4
5 rum villa på Gruvvägen 25 Kråkberg, Mora kommun - bild 5

Gruvvägen 25

Villa
Kråkberg, Mora kommun
Fastighetsbyrån Mora
1 695 000 kr
140 + 70 m²
5 rum
1 040 m² tomt

Nu finns möjlighet att förvärva denna ståtliga villa om 140 kvm i populära Kråkberg. Husets branta tak för tankarna till ett annat välbesökt hus i Mora, Zorngården. Stora sociala ytor och enorm inglasad altan i anslutning till entrén. På gården finns ett uthus med förvaringsmöjlighet samt ett fint, inrett härbre med el, öppen spis och sovloft. Här bor du i närheten av badstrand, småbåtshamn och…

Premium
Balkong
Uteplats
Fastighetsbyrån Mora
Fastighetsbyrån Mora

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

Juni 2025

Centralt, Mora kommun

Fridhemsplan 4A

Lägenhet
Centralt, Mora kommun
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
1 670 000 kr
77,5 m²
3 rum
vån 3/3
5 041 kr/mån
21 548 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
fritidshus på Tiberget 46 Venjan, Mora kommun - bild 1
fritidshus på Tiberget 46 Venjan, Mora kommun - bild 2
fritidshus på Tiberget 46 Venjan, Mora kommun - bild 3
Budgivning pågår

Tiberget 46

Fritidshus
Venjan, Mora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malung
550 000 kr
7 900 m² tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Malung
Svensk Fastighetsförmedling Malung

Maj 2025

4 rum fritidshus på Skärgårdsvägen 23 Venjan, Mora kommun - bild 1
4 rum fritidshus på Skärgårdsvägen 23 Venjan, Mora kommun - bild 2
4 rum fritidshus på Skärgårdsvägen 23 Venjan, Mora kommun - bild 3
Budgivning pågår

Skärgårdsvägen 23

Fritidshus
Venjan, Mora kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malung
650 000 kr
89 m²
4 rum
335 m² tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Malung
Svensk Fastighetsförmedling Malung
Mora, Mora kommun

MORA STUTT 154:5

Gård/Skog
Mora, Mora kommun
Ludvig & Co Fastighetsförmedling
4 500 000 kr
156,4 ha tomt
Ludvig & Co Fastighetsförmedling
Ludvig & Co Fastighetsförmedling

April 2025

Isunda, Mora kommun

Ravnäsvägen 5

Fritidshus
Isunda, Mora kommun
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
1 995 000 kr
71 m²
2 rum
5 525 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa
LF Fastighetsförmedling Mora - Orsa

Mars 2025

tomt på Skäjsnäsvägen Skäjsnäsvägen, Mora kommun - bild 1
tomt på Skäjsnäsvägen Skäjsnäsvägen, Mora kommun - bild 2
tomt på Skäjsnäsvägen Skäjsnäsvägen, Mora kommun - bild 3

Skäjsnäsvägen

Tomt
Skäjsnäsvägen, Mora kommun