Gråbo, Gotlands kommun

Gråbo; Lägenheter

Lägenheter till salu - Gråbo, Gotlands kommun

Sortera på

27 bostäder till salu

Igår

2 rum lägenhet på Tallundsgatan 17 Tallunden, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Tallundsgatan 17 Tallunden, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Tallundsgatan 17 Tallunden, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Tallundsgatan 17 Tallunden, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Tallundsgatan 17 Tallunden, Gotlands kommun - bild 5
Lör 16 maj

Tallundsgatan 17

Lägenhet
Tallunden, Gotlands kommun
Home by Dean fastighetsförmedling
2 200 000 kr
41 m²
2 rum
vån 1/3
3 734 kr/mån
53 659 kr/m²

Fin tvåa om 41 kvm där planlösningen har arbetats om i grunden för att skapa ett funktionellt boende, belägen på första våningen en halvtrappa upp. Med ett centralt läge har du närhet till butiker, kommunikationer, restauranger och grönområden. Bostaden genomgick en omfattande renovering 2020 i samband med föreningens stambyte. Köket har flyttats och integrerats i allrummet, vilket ger en öppen…

Premium
Home by Dean fastighetsförmedling
Home by Dean fastighetsförmedling
Terra Nova, Gotlands kommun

Terra Novavägen 124

Lägenhet
Terra Nova, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland
2 750 000 kr
81 m²
4 rum
vån 2/2
6 185 kr/mån
33 951 kr/m²
Balkong
Uteplats
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

5 dagar

Visby - Länna, Gotlands kommun
Imorgon kl 15:00

Humlegårdsvägen 14

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 495 000 kr
58,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 190 kr/mån
25 556 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

6 dagar

1 rum lägenhet på Vindelbosgatan 2A Visby - Lyckåker, Gotlands kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Vindelbosgatan 2A Visby - Lyckåker, Gotlands kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Vindelbosgatan 2A Visby - Lyckåker, Gotlands kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Vindelbosgatan 2A Visby - Lyckåker, Gotlands kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Vindelbosgatan 2A Visby - Lyckåker, Gotlands kommun - bild 5

Vindelbosgatan 2A

Lägenhet
Visby - Lyckåker, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 795 000 kr
36,6 m²
1 rum
vån 2/3
3 032 kr/mån
49 044 kr/m²

Ljus och fräsch 1:a med nytt modernt kök, vacker fiskbensparkett i vardagsrum, samt balkong i sydostläge. Lägenheten om 36,6 kvm erbjuder stort och ljust vardagsrum med plats för både säng och soffgrupp. Härifrån nås även den trevliga balkongen. Det moderna köket erbjuder gott om förvaring samt matplats invid fönster. Fräscht duschrum med kaklade väggar, våtrumsmatta och tvättmaskin Rymlig…

Premium
Balkong
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB
2 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 14 Visby, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 14 Visby, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 14 Visby, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 14 Visby, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Humlegårdsvägen 14 Visby, Gotlands kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 10:00

Humlegårdsvägen 14

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 925 000 kr
57,5 m²
2 rum
vån 1/3
4 165 kr/mån
33 478 kr/m²

Välkomna till denna charmiga lägenhet på omtyckta Länna i Visby! En perfekt bostad för dig som söker en välplanerad och trivsam bostad med närhet till allt. Lägenheten erbjuder en fin blandning av original detaljer och funktionell design, med en solig balkong och härlig rymd i varje rum. Läget är oslagbart med gångavstånd till Visby centrum, restauranger och affärer. Visning sker på förfrågan!

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

7 dagar

Visby - Visborgsstaden, Gotlands kommun
Imorgon kl 11:00

Halsjärnsgatan 14

Lägenhet
Visby - Visborgsstaden, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
1 875 000 kr
76 m²
3 rum
vån 3/3
5 145 kr/mån
24 671 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

8 dagar

2 rum lägenhet på Sjudarevägen 16E Visby, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Sjudarevägen 16E Visby, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Sjudarevägen 16E Visby, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Sjudarevägen 16E Visby, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Sjudarevägen 16E Visby, Gotlands kommun - bild 5

Sjudarevägen 16E

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 700 000 kr
55 m²
2 rum
vån 2/2
4 457 kr/mån
30 909 kr/m²

Stilren och välplanerad bostadsrätt som erbjuder öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum. En härlig balkong där du kan njuta av solen hela dagen. Ett rymligt badrum med egen tvättmaskin samt torktumlare. P-plats ingår i avgiften. • Mycket fin bostad • Bara att flytta in. • 2 rum och kök. • Gavelläge • Balkong med bra solläge. • Stort badrum med tvätt och torkmaskin. • Bilplats…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland
Visby -  Länna, Gotlands kommun
Idag kl 16:00

Bergmansgatan 1 B

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun
1 600 000 kr
50,5 m²
2 rum
vån 2/2
5 308 kr/mån
31 683 kr/m²
Balkong

10 dagar

4 rum lägenhet på Sjudarevägen 34C Visby, Gotlands kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Sjudarevägen 34C Visby, Gotlands kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Sjudarevägen 34C Visby, Gotlands kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Sjudarevägen 34C Visby, Gotlands kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Sjudarevägen 34C Visby, Gotlands kommun - bild 5

Sjudarevägen 34C

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
2 395 000 kr
85 m²
4 rum
vån 2/2
6 293 kr/mån
28 176 kr/m²

Välkomna till denna välplanerade 4:a med stor balkong. Lägenheten stod inflyttningsklar februari 2017 och erbjuder en öppen och social planlösning som bjuder in till umgänge. Tre bra sovrum, två klädkammare samt en stor härlig balkong där man gärna umgås under de varmare årstiderna. • 4 rum varav 3 rymliga sovrum • Bilplats ingår i avgiften. • Badrum med badkar, tvätt samt torkmaskin. • Kök…

Premium
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

14 dagar

2 rum lägenhet på Terra Novavägen 52 Visby, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Terra Novavägen 52 Visby, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Terra Novavägen 52 Visby, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Terra Novavägen 52 Visby, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Terra Novavägen 52 Visby, Gotlands kommun - bild 5

Terra Novavägen 52

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 800 000 kr
53 m²
2 rum
vån 2/2
4 142 kr/mån
33 962 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och moderna tvårumslägenhet på Terra Nova, byggd 2023. Lägenheten erbjuder en smart och funktionell planlösning med härliga ljusinsläpp från de stora fönstren och en generös takhöjd. Bostaden är belägen en trappa upp och har en rymlig uteplats som ligger över ett förråd som tillhör lägenheten. Uteplatsen blir en perfekt plats för avkoppling under årets varma månader.

Premium
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

16 dagar

4 rum lägenhet på Terra Novavägen 26 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Terra Novavägen 26 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Terra Novavägen 26 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Terra Novavägen 26 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Terra Novavägen 26 Visby - Terra Nova, Gotlands kommun - bild 5

Terra Novavägen 26

Lägenhet
Visby - Terra Nova, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 650 000 kr
81 m²
4 rum
vån 1/2
6 494 kr/mån
32 716 kr/m²

Välkommen till denna fyrarumslägenhet på Terra Nova, en modern marklansägenhet som stod färdigställd 2023. Bostaden har en behaglig färgsättning, vackert parkettgolv som ligger genomgående i hela bostaden och en generös takhöjd som ger en fantastisk rymd. Det finns tre sovrum och ett helkaklat badrum med tvättmöjligheter. Kök och vardagsrum i öppen planlösning med utgång till den stora altanen…

Premium
Uteplats
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

19 dagar

Visby -  Söder, Gotlands kommun
Budgivning pågår

Stenkumlaväg 12 F

Lägenhet
Visby - Söder, Gotlands kommun
Bertwig Fastighetsförmedling AB
1 650 000 kr
60 m²
2 rum
vån 1/2
4 300 kr/mån
27 500 kr/m²
Uteplats
Bertwig Fastighetsförmedling AB
Bertwig Fastighetsförmedling AB

20 dagar

2 rum lägenhet på Jungmansgatan 152 Gråbo, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Jungmansgatan 152 Gråbo, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Jungmansgatan 152 Gråbo, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Jungmansgatan 152 Gråbo, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Jungmansgatan 152 Gråbo, Gotlands kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:30

Jungmansgatan 152

Lägenhet
Gråbo, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland
1 750 000 kr
63 m²
2 rum
vån 2/2
4 272 kr/mån
27 778 kr/m²

Välkommen till denna hemtrevliga och välplanerade tvåa! Lägenheten är belägen på andra våningen och nås smidigt via en trappa i direkt anslutning till entrén. Bostaden erbjuder två rum och kök med ett rofyllt sovrum samt ett ljust vardagsrum med utgång till balkong i härligt österläge – perfekt för morgonkaffet i solen. Köket är rymligt och inbjudande med goda arbetsytor och en charmig fransk…

Premium
Balkong
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland

21 dagar

4 rum lägenhet på Södervärnsgatan 43 Visby, Gotlands kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Södervärnsgatan 43 Visby, Gotlands kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Södervärnsgatan 43 Visby, Gotlands kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Södervärnsgatan 43 Visby, Gotlands kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Södervärnsgatan 43 Visby, Gotlands kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Fredrik Dahm

Fastighetsbyrån Gotland

Objektsbild
Imorgon kl 14:00

Södervärnsgatan 43

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
3 490 000 kr
103 m²
4 rum
7 572 kr/mån
33 883 kr/m²

Välkommen till denna exklusiva bostad med modern design och hög standard, färdigställd år 2021. Lägenheten sträcker sig över två våningar, belägen på våning 2 och 3 av 3, och erbjuder en bekväm och lyxig livsstil på 103 kvadratmeter.

Max
Fredrik Dahm
Fredrik DahmFastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

22 dagar

2 rum lägenhet på Eugeniagatan 13 Visby, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Eugeniagatan 13 Visby, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Eugeniagatan 13 Visby, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Eugeniagatan 13 Visby, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Eugeniagatan 13 Visby, Gotlands kommun - bild 5
Imorgon

Eugeniagatan 13

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 850 000 kr
61 m²
2 rum
vån 1/2
5 567 kr/mån
30 328 kr/m²

Modern och fräsch bostad i markplan i ett lugnt och attraktivt läge i populära och trygga kvarter, med kort avstånd till skola, idrottsanläggningar, fina grönområden och förskola. En lägenhet i toppskick! Mitt i Visby finns denna optimalt planerade tvåa om 61 kvm på bekvämt markplan. • Markplan utan några trappor. • Bilplats ingår i avgiften. • Helkaklat badrum med tvätt och torkmaskin • Hög…

Premium
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

25 dagar

1 rum lägenhet på Signalgatan 22B Visby Söder, Gotlands kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Signalgatan 22B Visby Söder, Gotlands kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Signalgatan 22B Visby Söder, Gotlands kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Signalgatan 22B Visby Söder, Gotlands kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Signalgatan 22B Visby Söder, Gotlands kommun - bild 5

Signalgatan 22B

Lägenhet
Visby Söder, Gotlands kommun
1 350 000 kr
28 m²
1 rum
vån 3/3
2 402 kr/mån
48 214 kr/m²

Högst upp i huset ligger denna ljusa och smakfulla etta med fin utsikt över himmel och omgivningar. Här skymtas även havet och horisonten på avstånd. Lägenheten är välplanerad med en harmonisk färgsättning som skapar trivsel. Ljust allrum med sovalkov samt en praktisk klädkammare. Fräscht, helkaklat badrum och ett stilrent kök/kokvrå. Ett perfekt första boende med möjlighet till snabbt…

Premium

30 dagar

Visby - Söder, Gotlands kommun

Järnvägsgatan 39 A

Lägenhet
Visby - Söder, Gotlands kommun
1 800 000 kr
43 m²
2 rum
vån 2/3
4 606 kr/mån
41 860 kr/m²
Balkong

Februari 2026

Visby - Söder, Gotlands kommun

Allégatan 54

Lägenhet
Visby - Söder, Gotlands kommun
2 750 000 kr
88 m²
4 rum
4 726 kr/mån
31 250 kr/m²
Uteplats
Visby, Gotlands kommun
Imorgon kl 11:00

Trädgårdsgatan 461

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 100 000 kr
80,5 m²
3 rum
vån 2/2
5 267 kr/mån
26 087 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Visby, Gotlands kommun
Idag kl 16:00

Signalgatan 9 b

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 450 000 kr
35,5 m²
1 rum
2 767 kr/mån
40 845 kr/m²
Uteplats
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

Artiklar från Hemnet

4 rum lägenhet på Jungmansgatan 528 Visby Söder, Gotlands kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Jungmansgatan 528 Visby Söder, Gotlands kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Jungmansgatan 528 Visby Söder, Gotlands kommun - bild 3
Mån 18 maj

Jungmansgatan 528

Lägenhet
Visby Söder, Gotlands kommun
2 250 000 kr
121 m²
4 rum
vån 1/2
9 082 kr/mån
18 595 kr/m²
Plus
Balkong
Uteplats

December 2025

Visby, Gotlands kommun

Humlegårdsvägen 35

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 975 000 kr
52,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 136 kr/mån
37 619 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

November 2025

Visby - Länna, Gotlands kommun

Lännavägen 42

Lägenhet
Visby - Länna, Gotlands kommun
2 800 000 kr
82,5 m²
4 rum
vån 2/2
6 476 kr/mån
33 939 kr/m²
Balkong

Augusti 2025

3 rum lägenhet på Lännaplan 2A Visby, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Lännaplan 2A Visby, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Lännaplan 2A Visby, Gotlands kommun - bild 3
Mån 18 maj

Lännaplan 2A

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
2 050 000 kr
73,7 m²
3 rum
vån 3/3
6 416 kr/mån
27 815 kr/m²
Plus
Balkong
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

Juli 2025

Visby, Gotlands kommun

Halsjärnsgatan 20

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 595 000 kr
37,5 m²
1 rum
vån 2/3
2 903 kr/mån
42 533 kr/m²
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

Februari 2022

Terra Nova, Gotlands kommun

Terra Novavägen 64 (lgh 10022)

Lägenhet
Terra Nova, Gotlands kommun
2 646 000 kr
81 m²
4 rum
vån 2/2
6 185 kr/mån
32 667 kr/m²
Nyproduktion

Februari 2020

Visby, Gotlands kommun

Brf Kopparslagaren

Lägenhet
Visby, Gotlands kommun
fr. 2 646 000 kr
81 m²
4 rum
fr. 6 185 kr/mån
fr. 32 667 kr/m²
Nybyggnadsprojekt

Visar alla 27

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet