Johannesfred, Stockholms kommun

Johannesfred; Lägenheter

Lägenheter till salu - Johannesfred, Stockholms kommun

Sortera på

14 bostäder till salu

6 dagar

2 rum lägenhet på Lindstigen 3, 3/3tr Bromma - Ulvsunda/Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lindstigen 3, 3/3tr Bromma - Ulvsunda/Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lindstigen 3, 3/3tr Bromma - Ulvsunda/Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lindstigen 3, 3/3tr Bromma - Ulvsunda/Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lindstigen 3, 3/3tr Bromma - Ulvsunda/Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:45

Lindstigen 3, 3/3tr

Lägenhet
Bromma - Ulvsunda/Johannesfred, Stockholms kommun
BOSTHLM Bromma
1 995 000 kr
42 m²
2 rum
vån 3/3
4 514 kr/mån
47 500 kr/m²

Varmt välkomna att börja det nya året med att besöka denna trevliga, helt insynsskyddade mini-tvåa! Ett perfekt tillfälle att hitta din nya övernattningsbostad eller er första lägenhet! Här bor ni i en stabil förening som ombesörjer flera välskötta fastigheter i trevliga Ulvsunda/Johannesfred. Föreningens fastigheter ligger väl inbäddade i grönska med fina lummiga trädgårdar med trevliga…

Premium
Balkong
BOSTHLM Bromma
BOSTHLM Bromma
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 54 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:45

Ståltrådsvägen 54

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
1 895 000 kr
22 m²
1 rum
vån 2/3
1 652 kr/mån
86 136 kr/m²

- LÅG AVGIFT - Smakfullt renoverad - Fiskbensparkett - BRF äger marken - Bra belåning på 5550 kr lån/kvm - Två källarförråd - Gångavstånd till tvärbanestation som tar dig vidare till Alvik och tunnelbanan på en station Nu kan jag äntligen presentera den perfekta ettan belägen i ett lummigt och grönskande läge. Här bor man på lugn gata med vattnet som närmaste granne i ett område med endast en…

Premium
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 18 Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Björkbacksvägen 18

Lägenhet
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 295 000 kr
46,5 m²
2 rum
vån 2/3
5 518 kr/mån
49 355 kr/m²

Här finns en tvåa som direkt känns både genomtänkt och trivsam. Med ett eftertraktat gavelläge och fönster i tre väderstreck flödar ljuset in och skapar en luftig och harmonisk känsla genom hela bostaden. Planlösningen är mycket väl disponerad med kvadratiska rum som gör det enkelt att möblera. Den generösa takhöjden förstärker rymden ytterligare. Fiskbensparketten i hall och vardagsrum sätter en…

Premium
Balkong
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma

8 dagar

2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lindstigen 1B Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:15

Lindstigen 1B

Lägenhet
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 095 000 kr
35 + 6 m²
2 rum
vån 0/3
3 831 kr/mån
59 857 kr/m²

Välkommen till ett hem som kombinerar modern bekvämlighet med härlig rymd och naturnära känsla. Här bor du på markplan med egen privat ingång, generös takhöjd, stort fönster och uteplats i bästa söderläge - perfekt för dig som vill njuta av solen från morgon till kväll. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett harmoniskt flöde och gör bostaden lätt att trivas i. Det stora…

Premium
Uteplats
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma

17 dagar

2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 6 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 6 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 6 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 6 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 6 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Stångjärnsvägen 6

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Bromma
2 695 000 kr
46 m²
2 rum
vån 2/3
3 900 kr/mån
58 587 kr/m²

***Accepterat pris*** Välkommen till denna gavellägenhet med en bra planlösning och en balkong perfekt för avkoppling utomhus. Högt upp i huset ligger denna optimalt planerad tvåa med snyggt kök med matplats, stort vardagsrum och rymligt sovrum med gott om plats för dubbelsäng. Fräscht och stambytt badrum med dusch och plats för tvättmaskin. Fina golv och vitmålade väggar. Lugnt område nära…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Bromma
Fastighetsbyrån Bromma

20 dagar

1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Ståltrådsvägen 8 Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj

Ståltrådsvägen 8

Lägenhet
Bromma - Johannesfred, Stockholms kommun
Bjurfors Bromma
1 695 000 kr
22 m²
1 rum
vån 2/3
2 118 kr/mån
77 045 kr/m²

- Sjöglimt från fönstret - Föreningen äger marken - Stort förråd ingår i avgiften - Väldisponerade ytor - Helkaklat badrum med golvvärme Upptäck denna välplanerade och trivsamma enrummare i charmiga Johannesfred – ett hem som kombinerar smart planlösning med ett fantastiskt läge nära natur och vatten. Bostaden erbjuder ett modernt, helkaklat badrum med behaglig golvvärme samt ett stilrent…

Premium
Bjurfors Bromma
Bjurfors Bromma
1 rum lägenhet på Granbacken 22 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Granbacken 22 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Granbacken 22 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Granbacken 22 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Granbacken 22 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj

Granbacken 22

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
1 995 000 kr
25 m²
1 rum
2 706 kr/mån
79 800 kr/m²

Välkommen till denna perfekt planerade etta på eftertraktade Granbacken – en bostad som kombinerar charm, funktion och ett fantastiskt ljusinsläpp. Här erbjuds en inflyttningsklar pärla med stor balkong i söderläge, ett renoverat kök och ett stambytt badrum. Det här är utan tvekan den ultimata förstalägenheten! - Högst upp - Balkong i söderläge - Föreningen äger marken - Perfekt förstalägenhet -…

Premium
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
Sön 17 maj kl 14:40

Björkbacksvägen 34

Lägenhet
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
1 850 000 kr
45 m²
2 rum
vån 1/3
5 148 kr/mån
41 111 kr/m²
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
Mån 18 maj kl 18:00

Björkbacksvägen 18

Lägenhet
Johannesfred/Ulvsunda, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 095 000 kr
38 m²
2 rum
vån 3/3
4 514 kr/mån
55 132 kr/m²
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma

23 dagar

2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 21 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 21 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 21 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 21 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stångjärnsvägen 21 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj

Stångjärnsvägen 21

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 195 000 kr
46 m²
2 rum
vån 1/3
4 082 kr/mån
47 717 kr/m²

Välkommen till ett trivsamt och välplanerat hem med ett lugnt läge på en stillsam återvändsgata. Här bor du i en bostad som kombinerar genomtänkt funktion med en varm och ombonad känsla. Direkt när du kliver in i hallen märks den generösa takhöjden som tillsammans med den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en härlig rymd. Köket är inbjudande med vita luckor, rött mosaikkakel och…

Premium
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma

24 dagar

Johannesfred, Stockholms kommun
Sön 24 maj kl 10:30

Tallbacksvägen 13, 2tr

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Bromma
1 995 000 kr
37 m²
2 rum
vån 2/3
3 886 kr/mån
53 919 kr/m²
Fastighetsbyrån Bromma
Fastighetsbyrån Bromma

27 dagar

2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 30 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 30 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 30 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 30 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Björkbacksvägen 30 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5

Björkbacksvägen 30

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma
2 300 000 kr
45 m²
2 rum
vån 3/3
5 251 kr/mån
51 111 kr/m²

ACCEPTERAT PRIS - kontakta mäklaren för visning! Med ett högt och insynsskyddat läge på tredje våningen hittar ni den här trivsamma tvåan i fint skick och med massor av charm från byggåret! Här bor ni med ett underbart ljusinsläpp och samtidigt insynsskyddat tack vare grönskan som omger fastigheten. Det lättmöblerade vardagsrummet har två härliga fönster som tillsammans med den generösa…

Premium
SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma

29 dagar

1 rum lägenhet på Granbacken 20 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Granbacken 20 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Granbacken 20 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Granbacken 20 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Granbacken 20 Johannesfred, Stockholms kommun - bild 5

Granbacken 20

Lägenhet
Johannesfred, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 695 000 kr
25 m²
1 rum
vån 1/3
2 541 kr/mån
67 800 kr/m²

INTRESSERAD AV VISNING? KONTAKA ANSVARIG MÄKLARE FÖR TIDSBOKNING! 072-156 63 07 Välkommen till denna stilrena och smart planerade etta om 25 kvm, där varje kvadratmeter är noggrant genomtänkt för att skapa en funktionell och trivsam bostad. Här möts du av ett luftigt och ljust allrum med generösa fönsterpartier som släpper in ett vackert naturligt ljus. Köket är smakfullt renoverat med…

Premium
Uteplats
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

April 2026

2 rum lägenhet på Granbacken 9 1tr Bromma / Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Granbacken 9 1tr Bromma / Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Granbacken 9 1tr Bromma / Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Granbacken 9 1tr Bromma / Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Granbacken 9 1tr Bromma / Ulvsunda, Stockholms kommun - bild 5

Granbacken 9 1tr

Lägenhet
Bromma / Ulvsunda, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Bromma
2 450 000 kr
46,5 m²
2 rum
vån 1/3
4 728 kr/mån
52 688 kr/m²

Riktigt fin 2:a med gavelläge! Takhöjd på ca 2,70m, mycket bra planlösning med stort sovrum, kök med matplats och rymligt vardagsrum. Köket är mycket påkostat och platsbyggt och har allt man behöver så som diskmaskin, integrerad kyl/frys, induktionshäll och ugn med inbyggd mikrovågsugn. I sovrummet finns väggfasta garderober i samma stil som köket. Badrummet har tvättmaskin med inbyggd…

Premium
Svenska Mäklarhuset Bromma
Svenska Mäklarhuset Bromma

Visar alla 14

I liknande områden

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet