Logotyp av Sjönära Fastigheter AB
Logotyp av Sjönära Fastigheter AB

Hallasta 1

Sörmland, Nyköpings kommun

Visa på karta

15 000 000 kr

17 000 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    8 rum
    Boarea
    270 m²
    Tomtarea
    12,7 ha
    Driftkostnad
    70 500 kr/år

Byggår
2013
Fastighetens adress är Hallasta 1. Fastigheten är en kvalitetsbyggd herrgård med privat och avskilt läge på sjötomt med vida öppna vyer. Huvudbyggnad med två fristående flyglar som tillsammans ger gott om utrymme för bekvämt boende, gäster och även verksamhet. Vackert grusad gårdsplan som rymmer större fordon och maskiner. Vill du leva ett lugnt och skönt liv på landet med vackra vyer över egna ängar, skog och vatten, kanske odla och hålla djur i mindre skala eller bli självförsörjande lantbrukare. Fastigheten är en Jordbruksfastighet som medger jakt på egen mark och fiske på eget vattenområde.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling