Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

Huljen 103

Stöde, Sundsvalls kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

3 795 000 kr-21 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    236 m²
    Tomtarea
    1 269 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    52 008 kr/år

Biarea
78 m²
Byggår
1979
Plus
Balkong
Uteplats
Drömmer du om lugn och ro med närhet till naturen då har du hittat rätt! Huset är helt fantastiskt och uppfört i handbilat timmer med genomgående tidlös standard där varenda kvadratmeter har tänkts i genom. Missa inte chansen att förvärva en villa som erbjuder 314 totala kvadratmeter vilket är perfekt för dig som söker något rymligt som passar det större sällskapet likväl den som ställer höga krav på sociala ytor. Trots bostadens storlek så bor du billigt tack vare den gedigna konstruktionen, eget vatten och bergvärmesystemet som håller ner driftskostnaden. Denna fastighet har allt man behöver och lite till! Här bor du med ett högt läge med naturen som din närmsta granne så söker du dig till landet men med närhet till både Sundsvall Ett hus som detta hittar du aldrig igen och detta boende måste upplevas på plats. Varmt välkommen på visning.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling