Logotyp av Fastighetsbyrån Trollhättan
Logotyp av Fastighetsbyrån Trollhättan

Älvåsvägen 22

Skogshöjden, Trollhättans kommun

Visa på karta

4 695 000 kr

4 995 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    198 m²
    Tomtarea
    1 200 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    33 300 kr/år

Byggår
2003
Uteplats
Välkommen till denna välrenoverade villa om hela 198 kvm! År 2020 byggdes huset ut med 70 kvm och där påbörjades även renovering av resterande delar av huset. Huset fördelar sig över fyra sovrum, två badrum samt en gäst-wc, kök med skafferi som är öppet mot matplatsen, ett stort vardagsrum, en stor och praktisk tvättstuga samt allrum och kontor på övre plan. Här finns även ett rymligt garage (ca 35 kvm) samt en stor altan på ca 120 kvm. Läget i Skogshöjden lämnar ytterst lite att önska för en familj som har höga krav på området kring sitt boende. Här finns skolor från årskurs 1-9, pizzeria, fotbollsplan, sjukhus, fina lekplatser med mera. Alldeles i närheten ligger Överby köpcentrum och centrum når du på ca 5 minuters bil eller bussresa. Närmsta busshållplats finns en kort promenad från bostaden. Vid intresse kontakta mäklare för att boka visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling