Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Bondegatan 2

Huskvarna, Jönköpings kommun

Visa på karta

4 500 000 kr

5 495 000 kr-18 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    185 m²
    Tomtarea
    1 036 m²
    Energiklass
    E
    Driftkostnad
    37 000 kr/år

Biarea
71 m²
Byggår
1945
På Bondegatan 2, högt placerad i den lugna delen av Huskvarna, ligger denna gedigna villa med generösa ytor, många rum och ett vackert läge precis intill naturen. Här bor du med Stadsparken, lekparken och Kaffestugan som grannar – ett läge som kombinerar närhet till både grönska och stadens bekvämligheter. Huset är byggt med omtanke och erbjuder gott om plats för hela familjen. Varje kvadratmeter bjuder på funktion, charm och stor potential att formas efter nästa ägares behov och stil. Bondegatan 2 är ett hem med själ, rymd och möjligheter – ett hus att växa i och sätta sin egen prägel på. Här bor du i ett av Huskvarnas mest omtyckta villaområden med naturen som närmsta granne och den vidsträckta utsikten över Vättern som vardagsutsikt. Oavsett om du söker ett rymligt familjehem, en bostad med plats för verksamhet eller ett charmigt hus att varsamt modernisera, är detta en fastighet väl värd att upptäcka på plats. Två rymliga sällskapsrum ger utrymme för både vardagsliv och fest. Det ena vardagsrummet, med matsalsdel, ligger på entréplanet medan det andra återfinns på övre plan. Dessutom finns en inredd och isolerad vind med ett mindre sovrum – perfekt som lekrum, gästrum eller ett mysigt krypin för familjens yngsta.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende