Logotyp av Fastighetsbyrån Nynäshamn
Logotyp av Fastighetsbyrån Nynäshamn

Mörbyvägen 48

Centralt, Nynäshamns kommun

Visa på karta

5 995 000 kr

6 349 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    166 m²
    Tomtarea
    1 049 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    57 405 kr/år

Biarea
52 m²
Byggår
1932
Premium
Uteplats
Inbäddad i lummig grönska bland syrener och äppelblom ligger denna vackra villa från 30-talet i trevligt villaområde. Villan har ett högt och ljust läge och bjuder på tidlösa och välbevarade detaljer, bland annat spegeldörrar och fönster med handblåst glas som ger fint ljusinsläpp. Detta i kombination med en modern planlösning och genomgående hög standard. Solig och fin trädgård med växthus, uthus och altan på baksidan. Varmt välkommen med din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling