Logotyp av Fastighetsbyrån Ulricehamn
Logotyp av Fastighetsbyrån Ulricehamn

Jönköpingsvägen 39

Borgmästarhagen, Ulricehamns kommun

Visa på karta

2 900 000 kr

3 100 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    7 rum
    Boarea
    140 m²
    Tomtarea
    799 m²
    Energiklass
    B
    Driftkostnad
    44 947 kr/år

Biarea
80 m²
Byggår
1946
Balkong
Uteplats
På Jönköpingsvägen 39 har vi nu nöjet att presentera en välhållen 2-plansvilla med väl tilltagna ytor om totalt 220 kvm. Välplanerat med upp till fem sovrum, inglasad altan i solsäkert västerläge och fina utemiljöer. Entréplan bjuder på trevliga sällskapsytor med stort och ljust vardagsrum med braskamin och utgång till altan, rymligt kök från 2018 och större sovrum samt toalett. På övervåningen finns ytterligare tre sovrum och stort badrum. Hel källare med värdefulla förvaringsutrymmen och ytterligare sovrum och allrum. Nyare 3-glasfönster, tak från 2014 och effektiv vattenburen uppvärmning via fjärrvärme. Fiber finns självklart indraget. Fint beläget vid Borgmästarhagen, ett populärt område med närhet till såväl centrum som fritidsaktiviteter, skolor och grönområden. Kort avstånd till motorväg och bekväm pendling till större städer som Borås, Jönköping och Göteborg.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling