Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Odengatan 13A

Västervik, Västerviks kommun

Visa på karta

2 350 000 kr

2 550 000 kr-8 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    130 m²
    Tomtarea
    268 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    55 380 kr/år

Biarea
70 m²
Byggår
1930
Balkong
Uteplats
Välkommen till denna trevliga villa, perfekt belägen bara några minuters promenad från Västerviks centrum. Här kan du njuta av stadslivet samtidigt som du bor i en lugn och trevlig miljö. På entréplan finns en rymlig hall med gott om förvaring och utgång till en härlig altan. Ett inbjudande kök med matplats. Vardagsrummet är perfekt för umgänge och avkoppling. På övervåningen finns tre mysiga sovrum, en hall med balkong och ett stilrent badrum med golvvärme. Här finns även en inredd vind som kan användas som extra utrymme för hobby eller som extra sovrum. Källaren erbjuder bra förvaring, en gillestuga och ett pannrum. Trädgården är mysig och lättskött, med en stor altan med bubbelkar där du kan njuta av mysiga kvällar. Detta är det perfekta hemmet för dig som vill ha närhet till allt - bekvämt beläget med gångavstånd till centrum. Välkommen på visning och upptäck denna fina villa!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling