Logotyp av LF Fastighetsförmedling Köping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Köping

Skolvägen 4

Ullvibackar, Köpings kommun

Visa på karta

1 050 000 kr

1 195 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Tomträtt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    138 m²
    Tomtarea
    410 m²
    Energiklass
    F
    Driftkostnad
    53 466 kr/år

Tomträttsavgäld
9 384 kr/år
Byggår
1975
Välkommen hem till Skolvägen 4 i Köping! Denna 1 1/2-plansvilla är belägen på en lugn gata i ett trevligt och familjevänligt område i Köping. Huset erbjuder en generös boyta som är fördelad om rymliga 138 kvadratmeter. Bostadshuset erbjuder 5 rum varav tre till fyra sovrum. Går att omdisponera till ytterligare sovrum. Här finns det stora möjligheter att skapa ett drömboende, bra potential för den händige att sätta sin egen prägel. På entréplan möts du av en rymlig hall som leder vidare till ett ljust och rymligt vardagsrum med kamin och gott om plats för både soffgrupp och matsalsmöbler. Köket är funktionellt och på detta plan finns även ett sovrum och en wc. Övre plan erbjuder ytterligare två sovrum, badrum och ett allrum. Perfekt som en till tv-hörna. Huset står på en lagom stor tomt med gräsyta och plats för både trädgårdsodling och uteplats. Här finns en egen grillstad att umgås vid året runt samt bra ytor för barnens lek. På tomten finns även ett isolerat förråd. Bostaden är belägen nära skolor, förskolor och service, vilket gör den idealisk för en barnfamilj. Goda kommunikationer och närhet till centrala Köping bidrar till bekvämligheten. Samfälligheten Stoet har fokus på ständiga förbättringar och har såväl installerat fiber i området och elbilsladdare till samtliga garage. Samfällighetsavgiften inkluderar renhållning, fiber, garageplats i länga samt belysning och skötsel av allmänna ytor samt avloppsanläggning. Huset är i behov av modernisering vilket ger möjlighet att anpassa hemmet efter egna behov och stil. Här finns chans att skapa ett unikt boende med stor potential. Ett hem för dig som söker en prisvärd villa med möjlighet att skapa något eget!