Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Haninge

Dalarövägen 136

Österhaninge, Haninge kommun

Visa på karta

6 995 000 kr

5 795 000 kr+21 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    111 m²
    Tomtarea
    4 391 m²
    Driftkostnad
    35 808 kr/år

Biarea
29 m²
Byggår
1929
Premium
Uteplats
Äntligen kan jag presentera denna fantastiska fastighet! Ta tillfället i akt att äga denna unika fastighet med anor från tidigt 1900-tal – en sällsynt möjlighet att förvärva ett hem som erbjuder en fantastisk livsstil nära havet! Med sin charmiga faluröda fasad och omgivande natur är detta inte bara ett hus, utan en plats där du kan skapa dina bästa minnen. När du kliver in genom dörren möts du av en atmosfär av välkomnande elegans. Här möts det traditionella med det moderna på ett sätt som känns både varmt och hemtrevligt. Kakelugnen sprider värme och atmosfär under kyliga kvällar medan köket bjuder in till kulinariska äventyr och social samvaro. Utanför väntar en trädgård som erbjuder en fridfull oas där du kan koppla av och njuta av naturens skönhet. På det soliga pooldecket kan du tillbringa dagarna med att bada och sola eller anordna grillkvällar med nära och kära. Men denna fastighet erbjuder mer än bara avkoppling – den ger dig också möjlighet att utforska naturen och njuta av utomhusaktiviteter. Med närheten till havet och omgivande landskapet finns det gott om möjligheter till vandring, cykling och andra äventyr. Det här är inte bara ett hem, det är en livsstil. Varje dag är en chans att skapa minnen och uppleva nya äventyr. Så ta steget och låt drömmen om ett liv nära havet bli verklighet!