Logotyp av LF Fastighetsförmedling Östersund
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Östersund

Kövra 368

Kövra, Bergs kommun

Visa på karta

695 000 kr

975 000 kr-29 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    222 m²
    Tomtarea
    4 420 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    71 550 kr/år

Biarea
168 m²
Byggår
1929
Välkommen till Kövra och ett rymligt hus som erbjuder många möjligheter! Byggnad med stora härliga rum och vacker utsikt mot Storsjön. Entréplan (tidigare affärslokal) med möjlighet till t ex kontor, utställningslokal , sovrum, allt utifrån egna idéer och behov. Fina trägolv i flera av rummen och fiber finns indraget. Dessutom ett snickarrum/hobbyrum i tillbyggnad (tidigare lager) med lastbrygga. På övre plan ligger 3 stora rum i fil och en fin öppen spis med effektiv Norsk täljstenskamin finns i det mittersta av rummen. Kök, matrum, sovrum och duschrum/wc på övre plan. På vinden finns två sovrum rum och i övrigt stora ytor. Källare med pannrum, pelletsförråd, stora förrådsutrymmen, samt utrymme under den tillbyggda delen. Stor dubbel tomt där den ena delen är bebyggd med garaget. På tomten finns stor yta för den som är intresserad av odling för självhushåll.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling