Logotyp av Trygg Mäklarhus
Logotyp av Trygg Mäklarhus

Solgatan 13

Hagaby, Örebro kommun

Visa på karta

3 950 000 kr

4 250 000 kr-7 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    125 m²
    Tomtarea
    504 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    43 866 kr/år

Biarea
103 m²
Byggår
1974
Premium
- TAK 2020 - FÖNSTER 2020 - SOLCELLER 2020 - 4 SOVRUM - FINT DUSCHRUM - GARAGE - BRA KÄLLARE - ALTAN I VÄSTERLÄGE - BASTU Välkommen till ett trivsamt och familjevänligt boende i attraktiva Hagaby! Här erbjuds en välskött villa med fint hörnläge och skyddad tomt som skapar en privat och rofylld miljö. Området är lugnt och omtyckt – perfekt för dig som vill bo tryggt och bekvämt med närhet till det mesta. Tomten är lätt att ta hand om och omges av uppvuxen grönska. På baksidan finns en härlig altan i västerläge där du kan njuta av soliga eftermiddagar och långa sommarkvällar i gott sällskap. Bostaden är energieffektiv med installerade solpaneler som håller driftkostnaderna nere. Tak och fönster är dessutom utbytta under senare år, vilket ger ett tryggt och väl underhållet intryck. Invändigt erbjuds en genomtänkt planlösning med totalt fyra sovrum, varav två praktiskt placerade på entréplanet. På övre våningen finns ett allrum samt ytterligare två sovrum – en perfekt lösning för barnfamiljen eller för dig som behöver extra utrymme för arbete hemifrån. WC finns på samtliga tre plan. I källarplanet väntar generösa ytor för både vardag och avkoppling, med bland annat relaxdel, bastu, dusch, tvättstuga, matkällare samt en rymlig gillestuga. Garage nås smidigt direkt från huset. Ett hem som kombinerar funktion, komfort och ett attraktivt läge – varmt välkommen att uppleva det på plats!