Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Harens väg 11

Burvik Golfresort, Uppsala kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

2 850 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    6 rum
    Boarea
    112 m²
    Tomtarea
    2 134 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    58 445 kr/år

Premium
Uteplats
Välkommen till Harens väg 11 – ett trivsamt och välplanerat 1,5-planshus om 112 kvm med flexibel planlösning. Här bor du på en lugn och enskild tomt med direkt närhet till Burviks golfbana – perfekt för dig som söker både avkoppling och aktivitet i naturskön miljö. Huset erbjuder idag tre rymliga sovrum samt ytterligare två rum som med fördel kan användas som kontor, gästrum eller efter behov. På entréplanet möts du av en öppen och inbjudande planlösning mellan kök och vardagsrum – en social yta som passar både vardag och umgänge. Härifrån nås även den generösa altanen som löper runt huset, där den största delen ligger i ett härligt solläge med fri utsikt. Bostaden har en äldre charm från byggåret 1993 och har genomgått flera renoveringar genom åren. Senast har den stora altanen färdigställts, och även fasad samt tak har renoverats – vilket ger ett väl omhändertaget helhetsintryck. På entréplanet finns även två sovrum och ett badrum. Övre plan erbjuder en luftig yta som passar utmärkt som extra vardagsrum eller allrum, med utgång till husets balkong. Här finns även ytterligare två rum som ger flexibilitet för familjens behov. Till fastigheten hör ett garage med både tvättstuga och goda förvaringsmöjligheter, samt ett separat förråd på tomten. Detta är ett hem för dig som söker ett charmigt hus i naturnära och rofylld miljö, med närhet till både golf, natur och rekreation. Varmt välkommen att upptäcka ditt nya hem!