Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

Backegårdsgatan 12

Värnamo, Värnamo kommun

Visa på karta

3 395 000 kr

3 650 000 kr-7 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    136 m²
    Tomtarea
    1 432 m²
    Energiklass
    C
    Driftkostnad
    37 676 kr/år

Premium
Välkommen till Backegårdsgatan 12 – högt belägen villa med fin utsikt. Via en stenlagd trappa nås huset som är byggt i etage och erbjuder välplanerade 136 kvm. Bostaden rymmer tre sovrum, två badrum samt ett trivsamt vardagsrum med kakelugn som skapar en naturlig samlingspunkt. De upphöjda läget ger ett fint ljusinsläpp och en öppen vy över omgivningarna. På baksidan finns ett uterum i västerläge där du kan ta vara på eftermiddags- och kvällssolen. Här bor du centralt men i ett lugnt och barnvänligt område, med bekvämt avstånd till Värnamo centrum och dess service och utbud. Varmt välkommen att anmäla dig på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling