Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västervik
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Västervik

Grevgatan 14

Södermalm, Västerviks kommun

Visa på karta

3 600 000 kr

3 950 000 kr-9 %

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    155 m²
    Tomtarea
    1 037 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    58 427 kr/år

Biarea
73 m²
Byggår
1939
Premium
Uteplats
Varmt välkommen till denna mycket välunderhållna villa i bra läge nära centrum, skolor, idrottsanläggningar och stor mataffär. Huset ligger på en plan tomt i fint solläge. Bostaden erbjuder generösa sällskapsytor med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum/matrum med braskamin, tre bra sovrum och en härlig relaxavdelning med bastu och två fina badrum. Fräsch och dränerad källare med fina utrymmen. På tomten finns en carport med förrådsdel byggt 2014. Altan i soligt sydvästläge. Huset har ekonomisk uppvärmning med fjärrvärme, två luft/luftvärmepumpar för värme/kyla samt braskamin.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling