Logotyp av Fastighetsbyrån Skellefteå
Logotyp av Fastighetsbyrån Skellefteå

Båtsmansgatan 2

Skelleftehamn, Skellefteå kommun

Visa på karta

750 000 kr

1 000 000 kr-25 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    110 m²
    Tomtarea
    1 127 m²
    Energiklass
    F
    Driftkostnad
    55 312 kr/år

Biarea
85 m²
Byggår
1933
Uteplats
Varmt välkommen till Båtsmansgatan 2, ett vackert 30-tals hus, centralt belägen i Skelleftehamn där även tomten nedanför ingår i köpet. Huset är målat i en vacker grön ton, och erbjuder 3-4 sovrum fördelat på 1,5 plan. Rymligt södertomt som ger plats för lek och planteringar. Här får du ett charmigt hem med bevarad äldre känsla, kombinerat med ett nyare kök och vattenburen värme för god komfort. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling