Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Malidsvägen 8

Sätila, Marks kommun

Visa på karta

3 590 000 kr

3 800 000 kr-6 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    131 m²
    Tomtarea
    1 192 m²
    Driftkostnad
    8 018 kr/år

Byggår
2025
Premium
I direkt anslutning till naturen ligger denna nyproducerade enplansvilla från 2025. Här bor ni modernt och bekvämt i ett fristående hus med stora sällskapsytor och välplanerade rum för hela familjen. En generös altan i olika väderstreck omsluter huset och ger sol från morgon till kväll. Här finns gott om plats för middagar under bar himmel och odlingsmöjligheter för den trädgårdsintresserade som önskar skapa sin egna tillhörande oas. Huset är smart planerat med fokus på funktion i varje rum. Materialvalen är moderna och tidlösa, vilket gör det enkelt att trivas. Den öppna planlösningen binder samman kök och vardagsrum i ett stort rum med en enastående känsla av rymd tack vare den härliga takhöjden - perfekt för både vardagsliv och sociala tillställningar. Köket är fullt utrusat med alla bekvämligheter och härifrån har du full uppsikt över barnen som leker utomhus. Hela huset är utrustat med vattenburen golvvärme, vilket ger en jämn och behaglig temperatur året runt och i vardagsrummet finns förberett för kamin, vilket ger möjlighet att addera extra mysfaktor och värme under årets kallare månader. Här finns också tre rofyllda sovrum, där master bedroom stoltserar med privat ingång till både badrum och klädkammare. Flexibel planlösning som bjuder in till att ge plats för ytterligare ett om man önskar. Separat tvättstuga med praktisk groventré förenklar vardagen och tillför extra komfort. Med två helkaklade badrum blir detta ett komplett boende med allt som behövs. På Malidsvägen 8 har du möjlighet att bosätta dig i ett lugnt, naturskönt och familjevänligt område – en plats där vardagen känns harmonisk och naturen alltid är nära. Här bor du i en idyllisk miljö med grönska runt hörnet, där skog och natur bjuder in till avkopplande promenader, cykelturer och stilla stunder i lugn och ro. Allt du behöver finns inom räckhåll, med Sätila centrum på bekvämt avstånd. Här hittar du matbutik, restauranger, vårdcentral, apotek, förskolor och skola – allt för att vardagen ska flyta smidigt. Den närbelägna sjön Lygnern erbjuder dessutom härliga badplatser och möjligheter till båtliv under sommaren, vilket gör området lika praktiskt som naturskönt.