Logotyp av LF Fastighetsförmedling Osby
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Osby

Kullagatan 1

Osby - Centralt, Osby kommun

Visa på karta

1 255 000 kr

1 395 000 kr-10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    139 m²
    Tomtarea
    1 159 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    41 878 kr/år

Biarea
70 m²
Byggår
1936
Plus
Här får du 137 kvm boyta och ytterligare 70 kvm fräsch källare – perfekt för den växande familjen, hemmakontoret eller dig som vill ha gott om plats för hobby och förvaring. Huset ligger på en hörntomt i populära Granhöjden, med närhet till skolor, centrum och tågstationen för smidig pendling. Den omslutande tomten ger både lekytor, odlingsmöjligheter och plats för framtida uteprojekt. Invändigt har huset fått nya ytskikt (bl.a. laminatgolv, klinker) isolerglasfönster och en energieffektiv luft/vatten-värmepump från 2021 som ger låga driftskostnader. Källarplanet är renoverat och rymmer ett generöst allrum, stor tvättstuga och gott om förvaring – en perfekt bonusyta för familjeliv eller gäster. Under de varmare årstiderna erbjuder fastigheten ytterligare två sociala utrymmen – ett stort takförsett uterum i västerläge och en stor balkong i söderläge. På tomten finns också en 40 kvm stor förrådsbyggnad – rymlig nog för upp till två bilar eller varför inte som verkstad, snickeri eller gymrum på sommaren? Överlåtelsebesiktning är utförd och säljaransvarsförsäkring är tecknad för en trygg affär för både säljare och köpare. Välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling