Logotyp av LF Fastighetsförmedling Ludvika
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Ludvika

Faluvägen 16

LUDVIKA Åkerkullen, Ludvika kommun

Visa på karta

1 575 000 kr

1 800 000 kr-13 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    168 m²
    Tomtarea
    1 355 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    29 536 kr/år

Biarea
161 m²
Byggår
1938
PRISSÄNKT! Rejäl och rymlig villa med stor takad altan i soligt söderläge samt strålande sjöutsikt! Bad- och båtplats ligger i närheten av tomtgränsen. Bra planlösning i 2 plan samt källare och inredningsbar vind. Stora rum med fint ljusinsläpp och representativa sociala ytor, gott om plats för den större familjen. Välskött skick och påkostat med nya fönster och 3 nya luft/luft värmepumpar. Rymlig takad altan med söderläge och fin sjöutsikt. Fastigheten är belägen nära de centrala delarna av Ludvika samt med bekvämt pendlingsavstånd till Borlänge. Tillfälle för den bilintresserade med ett lättåtkomligt och rymligt garage/verkstad i källarplan med plats för två bilar, möjlighet till egen verksamhet. Samt så finns det även en stor carport med plats för ytterligare två bilar. Visning enligt överenskommelse, tid bokas med ansvarig mäklare på telefonnummer 0702-23 66 66 eller [email protected]
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling