Ängsjövägen 10

Ljusterö - Västra Lagnö, Österåkers kommun

Visa på karta

4 995 000 kr

4 495 000 kr+11 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    155 m²
    Tomtarea
    3 330 m²

Byggår
2025
Uteplats
21 familjer äger tillsammans 5 semesterbostäder På Ljusterö, mitt i hjärtat av Stockholms skärgård, ligger nu en nybyggd skärgårdsfastighet i västerläge. Huset är i klassisk 1,5-plansstil med 4 sovrum och bjuder på en underbar utsikt över vattnet. Här är havet och naturen helt inpå knuten, vilket gör det enkelt att njuta av skärgårdslivet året om. Huset ingår i en 21-5 förening, där 21 familjer tillsammans äger 5 unika semesterbostäder. Huset säljs därför inte separat, men du kan bli delägare. Utöver detta fantastiska läge i Stockholms skärgård har föreningen en fastighet på svenska Västkusten, en lägenhet i Chamonix, en poolvilla i Södra Frankrike och en poolvilla i Toscana. Bostäderna ägs uteslutande av de 21 familjerna i föreningen, medan 21-5 tar hand om allt det praktiska såsom drift, underhåll och städning – så att du kan fokusera helt på att njuta av din tid med familj och vänner i vackra miljöer. Vill du veta mer om denna spännande förening och möjligheterna att bli delägare? Klicka på länken nedan som tar dig till föreningens sida. https://www.21-5.se/till-salu/omfoersaeljning/se55-stockholms-skaergaard
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling