Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Hedemora
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Hedemora

Verkstadsgatan 24

Hedemora, Hedemora kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

3 150 000 kr-11 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    102 m²
    Tomtarea
    1 137 m²
    Energiklass
    B
    Driftkostnad
    25 119 kr/år

Biarea
75 m²
Byggår
1943
Allt är nytt – från grund till tak! Denna smakfullt renoverade 1½-plansvilla med källare och vidbyggt garage erbjuder gott om plats för hela familjen. Huset har genomgått en total förvandling med nya fönster, el, kök, badrum och mycket mer. På entréplanet möts du av en ljus och öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som bjuder in till både vardagsmys och sociala stunder, kompletterat med ett sovrum och ett helkaklat badrum med dusch. Övre plan rymmer tre sovrum samt ytterligare ett helkaklat badrum med dusch och tvättavdelning med både tvättmaskin och torktumlare. I källaren finns ett trivsamt allrum, ett extra sovrum samt ett helkaklat badrum med klinkergolv. Utomhus väntar ett stort soldäck på baksidan, perfekt för sommarens middagar, och en mysig veranda på framsidan. Tomten är nyligen iordningställd med ny gräsmatta, nya parkeringar och en välplanerad gård. Uppvärmningen sker via jordvärme IVT, vilket ger låga driftskostnader året runt. Här är det bara att flytta in och börja trivas i ett hem som kombinerar modern komfort med genomtänkta lösningar för ett enkelt och bekvämt boende. Verkstadsgatan är ett lugnt område och fastigheten ligger på en återvändsgata. Huset är varudeklarerat och besiktningsprotokoll kommer att finnas på visningen. Anmäl ditt intresse till ansvarig mäklare för att boka tid för visning! Ansvarig mäklare: Maria Björkman [email protected] 076-2098358