Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Ludvika
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Ludvika

Storfallsvägen 16

Hagge, Smedjebackens kommun

Visa på karta

3 300 000 kr

3 750 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    5 rum
    Boarea
    142 m²
    Tomtarea
    1 151 m²

Biarea
45 m²
Byggår
2024
Premium
Uteplats
Varmt välkomna till Storfallsvägen 16 Hagge! Nu finns möjligheten att förvärva ett helt nybyggt 1-planshus! Huset är färdigställt 2024 och inrymmer 141,5 m² fördelat på 5 rum och kök plus två badrum. Kök och vardagsrum i öppen planlösning, köksdel med köksö och gott om plats för såväl matgrupp som soffgrupp. Mycket rymlig altan med utsikt mot golfbana och sjön Haggen. Vattenburen golvvärme i hela huset via luft/vattenvärmepump. Fristående carport med plats för två bilar och isolerat förråd. Här bor man i lugnt område alldeles invid Hagge golfbana, närhet till badplats och padelbana. Ca 10 minuter med bil till centrala Smedjebacken och Ludvika med alla bekvämligheter. Utförsåkning i Uvbergsbacken alternativt 40 min med bil till Romme Alpin.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling