Logotyp av Fastighetsbyrån Simrishamn
Logotyp av Fastighetsbyrån Simrishamn

Lilla Viksvägen 21

Vik, Simrishamns kommun

Visa på karta

5 995 000 kr

6 795 000 kr-12 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    105 m²
    Tomtarea
    2 714 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    38 590 kr/år

Biarea
104 m²
Byggår
1965
På havsnära och ostört läge med golfbanan och äppelodlingar som granne finner vi Villa Vik. Sagolikt vacker parklikande trädgård, skapad av landskapsarkitekt Tommy Nordström. Här samlar ni familj och vänner och njuter av allt vad Österlen har att erbjuda - från konstrunda tidig vår till Österlen lyser under senhösten. Men Österlen lever hela året... Restauranger, Mandelmanns trädgårdar, Stenshuvud, Knäbäckshusen, Stjärnbryggeriet, Kiviks Art och så självklart Österlens golfklubb. Välkomna!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling