Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs

Orbaden 2051

Vallsta, Bollnäs kommun

Visa på karta

1 995 000 kr

2 395 000 kr-17 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Vinterbonat fritidshus
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    130 m²
    Tomtarea
    598 m²
    Driftkostnad
    24 806 kr/år

Byggår
1988
Uteplats
Nu finns detta rymliga fritidshus med villastandard till försäljning. Bostaden har genomgått total renovering under de senaste två åren där det mesta är nyrenoverat. Smakfullt gjort med bl.a. nya golv, "spottar" i taken samt genomgående ljusa ytskikt på väggar och tak. Huset rymmer 4 ROK och därtill ett rymligt badrum. Från den generösa altanen som sträcker sig längs hela husets baksida nås man av den storslagna och milsvidda utsikten över Älven Ljusnan och de blånande bergen i bakgrunden. Här ges även möjlighet att avnjuta ett avkopplande bastubad efter en dag i skidbacken eller långpromenaden i skogen i den fristående bastun på altanen. Huset säljs med tillhörande möbler och inventarie. Fiber är installerat. Några stenkast bort ligger Orbaden med sin välkänt fina badstrand samt Spa och restaurang. I direkt anslutning till fastigheten finns Orbadens äventyrspark med bl.a. höghöjdsbana och Zip climb. Ett par mil norrut finns Järvsö med sin alpina slalomanläggning på vintern och cykling på sommaren. Välkommen!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling