Stråkanäs 90

Stråkanäs, Kalix kommun

Visa på karta

299 000 kr

495 000 kr-40 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    72 m²
    Tomtarea
    3 051 m²

Biarea
16 m²
Byggår
1909
Fastighet med vackert läge vid Kalix älv. Huvudbyggnaden har en vattenskada, tomt på 3051 m². Lantligt läge. Ca 5 km till Kalix. Bullerplank mot E4:an kommer att sättas upp av Trafikverket.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling