Logotyp av Fastighetsbyrån Fagersta
Logotyp av Fastighetsbyrån Fagersta

Bergstigen 4

Skinnskatteberg, Skinnskattebergs kommun

Visa på karta

795 000 kr

975 000 kr-18 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Villa
    Upplåtelseform
    Äganderätt
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    98 m²
    Tomtarea
    1 253 m²
    Energiklass
    D
    Driftkostnad
    56 500 kr/år

Biarea
98 m²
Byggår
1954
Uteplats
Välkommen till denna trivsamma bostad belägen i Skinnskatteberg. Byggår 1954 och med en boyta på 98 kvadratmeter fördelat på 4 rum, varav 2-3 sovrum. Här erbjuds gott om utrymme för familjen att trivas. Tomtytan är 1253 kvadratmeter stor, perfekt för lek och umgänge utomhus. Denna bostad bjuder in till trivsamma middagar i det rymlig köket, mysiga kvällar framför brasan eller umgänge på altanen eller i trädgården under sommaren. Skinnskatteberg är en trivsam kommun med närhet till naturen och vackra omgivningar mitt i Bergslagen. Här kan man njuta av lugnet och samtidigt ha nära till service, skolor och kommunikationer, allt som behövs för en fungerande vardag. Ett perfekt läge för den som önskar harmoni och gemenskap. Välkommen att upptäcka potentialen och möjligheterna med denna bostad i Skinnskatteberg.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling